siis tautisen hyvä sarja. mainiot näyttelijät, jännät juonet, kaikki toimii. eikä haittaa se, että rikokset selviää (tavallaan) samaa kaavaa noudattaen, koska ne tarinat on aina erilaisia. millon koskettavia, millon jännittäviä, jopa pelottavia.
äsken tulleen jakson tarina sai tälläisen (raavaan?) miehenkin herkistymään. lisäksi lily rush (aka kathryn morris) on Hot.
äsken tulleen jakson tarina sai tälläisen (raavaan?) miehenkin herkistymään. lisäksi lily rush (aka kathryn morris) on Hot.
Vastaukset 7
Vanhimmat
pliiis! miten lily on hothothot??? sillä ei ole kuin yksi ilme...tukka aina ponnarilla ja päällä jakkupuku??? ei ymmärrä nyt kyllä miehen logiikkaa *LOL*!
...se on hyvä juuri sen vuoksi, että se on niin "tavis". Sarjassa ei keskitytä kuvaamaan Lilyä seksikkäissä hepenissä (vrt. CSI, Bones) vaan keskitytään tutkittavaan tapaukseen. Lily on niin ihanan herkän haavoittuvainen mutta kuitenkin niin vahva.
Minä olen nainen ja ymmärrän hyvin niiden miesten logiikkaa jotka tuosta ihastuttavasta naisesta pitävät.
lilyä eilen näkynyt?! Se toinen nainen oli enemmän näkyvissä. Ei kai Lilyä pukata ulos?
Lisäksi tuo on niitä harvoja sarjoja missä homma ei pyöri ihmis-suhdesotkujen ympärillä vaan enimmäkseen pysytään asiassa.Ainakin toistaiseks niin on tehty.Vaikka ei tuon Lilyn näyttelijä kylläkään suorituksestaan palkintoja ansaitsekaan.
Ohjelma on parantunut alkuajoista ja etenkin nyt tänä keväänä näytetyt jaksot ovat jääneet hyvin mieleen kuten se 30-luvun lesbotarina, se hullun ukon jahtaaminen, joka uhkasi tappaa Lilyn ja nyt tämä uusinkin jakso oli erittäin hyvä ja mieleenpainuva.
Tykästyin sarjaan jo silloin sen alkaessa. Ihmissuhdesotkuja ei nyt onneksi ole ollut niin paljon, sillä kun monta jaksoa oli peräkkäin vain Lilyn ja tämän siskon riitelyä, meni minulta hermot. Silloin jätin katsomisen, mutta nyt olen taas löytänyt sarjan uudestaan. Sarjassa on hyvä kun keskitytään itse rikokseen eikä päähenkilöihin. Uusi esitysaikakin on hyvä sillä joskus n. vuosi sitten kun ohjelma tuli keskiviikkoisin myöhään illalla, pukkasi väsymystä torstaiaamuna. Mainio sarja kaikin puolin!
Aika noloa kliseistä sontaa. Tekee mieli vetää ittensä jojoon aina jakson lopussa kun joku nihkee nyyhkytysbiisi alkaa soimaan ja samalla näytetään niitä tunteisiin vetoavia, muka dramaattisia hidastuskuvia.