Halonen uhmakkaasti virkaanastujaispuheessaan julisti taistelevansa uusköyhyyttä vastaan, mutta mitään kuitenkaan käytännössä ei tapahdu. Ainoa asia, joka käytännössä tapahtui oli palkankorotus, jonka Halonen otti itselleen toisin kuin Ahtisaari, joka lahjoitti oman korotuksensa työttömille.
Halonen on yhden marginaaliryhmän presidentti. Miten voikaan olla mahdollista, että SAK ja SDP ja muut vasurit saivat myytyä tuon naisen Suomen kansalle? Missä on kuluttajansuoja?
Halonen on yhden marginaaliryhmän presidentti. Miten voikaan olla mahdollista, että SAK ja SDP ja muut vasurit saivat myytyä tuon naisen Suomen kansalle? Missä on kuluttajansuoja?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Demokratia tuntuu ottavan koville, mutta jatkapa vain sormiharjoituksia jos saat oikeistohörhön pääsi ajatuksia järjestykseen.
vaikka Alaskasta on se niin paska.
siis oman maan köyhistä, mutta sympatiaa löytyy kyllä afrikan köyhille. Halonen on alusta lähtien ollut ontto kuori.
feministi Sinikka Saloa Suomen Pankkiin, mutta Halonen nimitti. Halosen arvomaailma yhdistyy Sinikka Salossa.
Vaalien jälken köyhä suomalainen unohdettiin ja vielä lyödäänkin niinkuin vierasta sikaa,
työpaikatkin valuu alta ja jos
joitain etuja on köyhälle annettu pyritään nekin tietysti ottamaan myöhemmin pois.
Halonen piti ennen vaaleja hienoja puheita köyhyydestä mutta varsinainen auttaminen jää puheiden jälkeen.
Sanahelinää tulee Halosen ja muiden poliitikkojen suusta ja siitä helinästä he nauttivat kohtuuttoman suuria korvauksia, joita he ovat itselleen hankkineet aina heti vaalien jälkeen.
Kansalaisia kehotetaan säästäväisyyteen. Säästäväisyys ei koske heitä.
ja tuota naista ei ota vakavasti kukaan, ei kukaan. Uskottavuutta ei ole koskaan ollut, eikä tule. Meni Viroonkin mielistelemään virolaisia, mitäköhän Virossakin todella ajatellaan Halosesta?
hulluna Halosen perässä ja lahjoittivat jo 90 000 euroa Haloselle ja pian tämän jälkeen Siimes pakeni omasta puolueestaan. Tälläisiä raukkoja vasemmistolaiset ovat.
ja vaaleissa petettiin kansaa. Alkaisiko jo olemaan mielenosoitusten paikka? Kansa kaduille?
Ei voi muuta kuin ihmetellä mitä tästä kaikesta vielä seuraakaan. Lisäksi Suomen kansa on menettänyt suurelta osin uskonsa Jumalaan, jolla olisi tarjolla niin menestystä kuin hyvinvointiakin, kun mielenmuutos valtaisi päättäjätkin ja kansan asia olisi heidänkin oma asiansa, eikä vain suunnaton ahneus nielisi kaiken hyvän.
ja suorastaan oksettava. Kaikki nuo arvot mitä Halonen PAKKOSYÖTTÄÄ kansaan on täyttä paskaa, miksi kansa suostuu syömään tuota pahalle maistuvaa soppaa?