Paperityöläiset ja solidaarisuus

Nyt paperityöläisillä on loistava tilaisuus osoittaa solidaarisuutta ja luopua lopuistakin työpaikoista köyhempien työläistoverien hyväksi kaukoidässä ja muualla.
2134
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On paljon ihanampi jäädä verissäpäin työttömäksi,ja huutaa valtiota apuun.Puheenjohtaja uhkaa työläisille voitokkaammalla kansalaissodalla.SAK:n jäsenenä vuodesta -69 ehdotan puheenjohtajan vaihtoviikkoja.Ei sovi tälle vuosituhannelle.

Äänestä

Työrauhan saavuttamiseksi tulisi keksiä parempi menettely, kuin lakolla uhkaaminen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalervo2 kirjoitti:

Nyt paperityöläisillä on loistava tilaisuus osoittaa solidaarisuutta ja luopua lopuistakin työpaikoista köyhempien työläistoverien hyväksi kaukoidässä ja muualla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu