kanan eheytyskysymys

Aluksi: Myönnetään että tämä seuraava juttu on kopsattu tuolta muualta. Mutta aihepiirinsä puoelsta se kyllä sopii loistavasti tälle palstalle. Eli kysymys kuuluu että onko tämä läpikäynyt jonkinlaisen ehetymisprosessin vai mitä on tapahtunut? Onko kukko-kana tehnyt tietoisen valinnan asian suhteen? Ja vielä: Täällä on väitettään koko ajan että vain ihmisellä olisi homo -suhteita, niin miten tämä tälläinen juttu voi sitten olla mahdollista?
9349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kanasta kukoksi

Tusinoittain munia elämässään hautonut kana aiheuttaa tyrmistystä Britannian Saltfordissa käännettyään kelkkansa ja muututtuaan kukoksi. Järkyttynyt omistaja Jo Richards, 42, kertoi, miten kananen kasvatti helakanpunaisen kukonharjan ja tuuheat pyrstösulat. Sitten se alkoi kiekua aamuvarhain ja tapella muiden kukkojen kanssa. "Eräänä aamuna se vain yhtäkkiä alkoi kiekua. En ole koskaan kuullut vastaavasta", Richards totesi tyrmistyneenä. Hän on antanut ex-kanalleen uuden nimen Freaky eli Friikki. Lintuasiantuntijoiden mukaan siipikarja vaihtaa sukupuoltaan vain yhdessä tapauksessa 10 000:sta.

Lähde:iltalehti/hullu maailma

Äänestä
  • , putoaa pois kalut ja tilalle tulee naisen.... Muuten se ei onnistu.. toivoo Ykä-P

    Äänestä

  • tuo lähde iltalehti/hullu maailma kertoo jo aika paljon toivottavasti uskovat ei sorru samaan ku minä eli kommentoimaan yhden puppelin juttua.

    Äänestä

  • kaaleppi kirjoitti:

    tuo lähde iltalehti/hullu maailma kertoo jo aika paljon toivottavasti uskovat ei sorru samaan ku minä eli kommentoimaan yhden puppelin juttua.

    lapsilisät kun loppuvat niin eläikeikä alkaa

    Äänestä

  • jos mieheltä kirjoitti:

    , putoaa pois kalut ja tilalle tulee naisen.... Muuten se ei onnistu.. toivoo Ykä-P

    anatomiaan? Millaiset kalut kukoilla arvelet olevan?

    Äänestä

ihminenkin voi kasvatella helttaansa ( karvat, rinnat, äänen möreys ) hormoniannoksilla rehuun.
mutta ei pinkoa pakoon ilman päätä.

Äänestä

ajatteles nero jos se onkin sen geenimuunnellun sapuskan ansiota

Äänestä
  • verrattuna nero, ei tarvita välttämättä muuta kuin kertoa jotain todellisesta elämästä poimittua.

    Äänestä

NIIN?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Umpihetero kirjoitti:

Aluksi: Myönnetään että tämä seuraava juttu on kopsattu tuolta muualta. Mutta aihepiirinsä puoelsta se kyllä sopii loistavasti tälle palstalle. Eli kysymys kuuluu että onko tämä läpikäynyt jonkinlaisen ehetymisprosessin vai mitä on tapahtunut? Onko kukko-kana tehnyt tietoisen valinnan asian suhteen? Ja vielä: Täällä on väitettään koko ajan että vain ihmisellä olisi homo -suhteita, niin miten tämä tälläinen juttu voi sitten olla mahdollista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu