Onko tietoa

Sinikantisesta Raamatusta, jossa on valkoisia, tyhjiä sivuja...jonkinlainen kokeilupainos olisi tulossa ja siitä olisi poistettu tiettyjä "väkivaltaisia" kohtia...esim. Joosua kirjasta....näin ainakin yksi pappilassa majoittuneena ollut pappi kertoi...oli nähnyt sellaisia kirjahyllyssä!
2193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tuottaa se, että miksi ikinä etsiä kirjoja jotka ovat takkaan matkalla?
Raamattu on kokonainen eikä sensuroitu.
Se kirja on jotain muuta kun Raamattu, mistä puhut.

Äänestä
  • selvä ajan merkki, että jotain uuttaväärää on tulossa...ja miksi ei ole vielä jaossa...olisikohan ollut liian aikaisin näkyvillä, kun kukaan muu ei ole missään sellaisesta puhunut!

    Hyvä tietää, että tekopyhyys voimistuu ja ihmisistä tulee synnittömiä ja väkivallattomia...sellaisiako suunnittelee luopiokirkkomme?

    Ja lienee myös vahvasti ekumeeninen, ja sininen värihän viittaa neitsyt Mariaan...onhan ollut jo sinisiä enkeleitä...sinikantinen uusi virsikirja...siis porttokirkkoekumeniaako?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


alkup.raimo kirjoitti:

Sinikantisesta Raamatusta, jossa on valkoisia, tyhjiä sivuja...jonkinlainen kokeilupainos olisi tulossa ja siitä olisi poistettu tiettyjä "väkivaltaisia" kohtia...esim. Joosua kirjasta....näin ainakin yksi pappilassa majoittuneena ollut pappi kertoi...oli nähnyt sellaisia kirjahyllyssä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu