Kitin poikakaveri

Pyry-Henkka

Onko se Kitin poikakaveri tai siis tulevan lapsen isä se Pyry oikeasti Irwinin poika kun loppiteksteissä oli Henkka Hammarberg, vai oliko vaan samanniminen. Jäi mua hullua vaivaamaan .Kiitos jos joku tietää.

19

37386

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JJJ

      ...mutta kohta nähdään mihin ratkaisuun Kiti päätyy. Hänhän voi vielä valita abortin.

    • PMK

      Eihän Irwin ollu kuin yhden tytön iskä. Heidi nimeltään. Laulunki teki ku hän synty. Tyttö tuli, tyttö tuli ja mun syömmein suli...

      • mirianna

        Irvinillä oli myös poika. Heidiä jonkin verran nuorempi Henrik.


      • Anonyymi

        Ja pojalle tehty laulu oli Pikku Irwin. Se on levytetty myöhemmin sitten.


    • Stetsonmies

      .. onnistuneesti tehty todella vastenmielinen ja vastuuton ääliö, jolle ei sympatiapisteitä tarvitse uhrata.

      Muutenkin tämä nuorten (Pyry, Kiti, Tuuli) esittämä kohtaus oli hyvin tehty. On helppo kuvitella tilanne, että juuri noin se saattaisi mennä tosielämässäkin, kun epätoivoinen tyttö yrittää ilmoittaa raskaudestaan tulevan lapsen isälle.

      Tuulin hahmo on minua aina ärsyttänyt jotenkin, mutta tässä tilanteessa hän oli hienosti ystävättärensä tukena. Hienoa näyttelijäsuoritusta kaikilta kolmelta.

      En olisi kaivannut sarjaan mitään teiniraskautta, mutta kun käsikirjoittaja nyt sellaisen päätti tähän pistää, niin toivottavasti kaikki kääntyy lopulta parhain päin.

      • R.Wihuri

        " On helppo kuvitella tilanne, että juuri noin se saattaisi mennä tosielämässäkin, kun epätoivoinen tyttö yrittää ilmoittaa raskaudestaan tulevan lapsen isälle."
        JUURI NOIN.

        "En olisi kaivannut sarjaan mitään teiniraskautta"
        JUURI NOIN

        Kuinka paljon totuus on tarua ihmeellisempää?


    • R.Wihuri

      eli Henrik on Irwin Goodmanin poika. Opiskelee näyttelijälinjalla elokuvakorkeakoulussa, on se saman näköinen kuin isänsä. Irwinin tytär on muutama vuosi veljeäsä vanhempi.

      • alkup..

        Kiitos tiedosta, olin sittenkin oikeassa.


      • ja tuo teiniraskaus on ihan mukava juonenkäänne Kotikatuun. Teiniraskautta siellä ei olekaan aiemmin ollut.


      • minä

        Tämä Henrik Hammarberg EI ole Irwinin poika. Samanniminen kylläkin, mutta Kotikadun Henkka ei ole edes Irwinin näkönen.


    • ko?

      Onko Henkka Hammarberg Raumalta? :)

    • Reissaaja

      sama Henkka. Tunnen nimittäin Irwinin perheen.

    • JohnnyCox

      Irwinin poika ja tämä Kotikadun Hammarberg ovat molemmat siis Henrik-nimisiä, olivat jopa armeijassa samaan aikaan Porin Prikaatissa. Henrik"Irwininpoika" Hammarberg sopimuskessuna ja näyttelijä Henrik varusmiehenä.. Eivätkä ole ollenkaan samannäköisiä!! Tässä näyttelijä-Henrik: http://www.uusirauma.fi/artikkeli.phtml?id=17748

    • ei varmasti ole

      Ei aivan taatusti oli Irwinin poika.

      Mökkinaapurini nykyiseltä Länsi-Turunmaalta hyvinkin, eikä varmasti mitään sukua Irwinille.

    • IRWINFAN

      irwinin poika on 82 syntyny ja tytär 78

    • Anonyymi

      Myös poika Henkka. Ennen Heidin syntymää tehtiin biisi myös pojan varalta. Nimeltään pikkuirwin. On levytetty myös tämä

    • Anonyymi

      Irwinin poika 1982. Tytär 1978

    • Anonyymi

      Onko tytär isänsä näköinen? 😳😳

    • Anonyymi

      Irwinin (Antin) tytär on kaunis. Kyllähän hänestä artikkelikin löytyy Googlesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      873
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      718
    3. 35
      587
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      35
      587
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      583
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      575
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      572
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      550
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      547
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      474
    Aihe