Kitin poikakaveri

Pyry-Henkka

Onko se Kitin poikakaveri tai siis tulevan lapsen isä se Pyry oikeasti Irwinin poika kun loppiteksteissä oli Henkka Hammarberg, vai oliko vaan samanniminen. Jäi mua hullua vaivaamaan .Kiitos jos joku tietää.

19

38238

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JJJ

      ...mutta kohta nähdään mihin ratkaisuun Kiti päätyy. Hänhän voi vielä valita abortin.

    • PMK

      Eihän Irwin ollu kuin yhden tytön iskä. Heidi nimeltään. Laulunki teki ku hän synty. Tyttö tuli, tyttö tuli ja mun syömmein suli...

      • mirianna

        Irvinillä oli myös poika. Heidiä jonkin verran nuorempi Henrik.


      • Anonyymi

        Ja pojalle tehty laulu oli Pikku Irwin. Se on levytetty myöhemmin sitten.


    • Stetsonmies

      .. onnistuneesti tehty todella vastenmielinen ja vastuuton ääliö, jolle ei sympatiapisteitä tarvitse uhrata.

      Muutenkin tämä nuorten (Pyry, Kiti, Tuuli) esittämä kohtaus oli hyvin tehty. On helppo kuvitella tilanne, että juuri noin se saattaisi mennä tosielämässäkin, kun epätoivoinen tyttö yrittää ilmoittaa raskaudestaan tulevan lapsen isälle.

      Tuulin hahmo on minua aina ärsyttänyt jotenkin, mutta tässä tilanteessa hän oli hienosti ystävättärensä tukena. Hienoa näyttelijäsuoritusta kaikilta kolmelta.

      En olisi kaivannut sarjaan mitään teiniraskautta, mutta kun käsikirjoittaja nyt sellaisen päätti tähän pistää, niin toivottavasti kaikki kääntyy lopulta parhain päin.

      • R.Wihuri

        " On helppo kuvitella tilanne, että juuri noin se saattaisi mennä tosielämässäkin, kun epätoivoinen tyttö yrittää ilmoittaa raskaudestaan tulevan lapsen isälle."
        JUURI NOIN.

        "En olisi kaivannut sarjaan mitään teiniraskautta"
        JUURI NOIN

        Kuinka paljon totuus on tarua ihmeellisempää?


    • R.Wihuri

      eli Henrik on Irwin Goodmanin poika. Opiskelee näyttelijälinjalla elokuvakorkeakoulussa, on se saman näköinen kuin isänsä. Irwinin tytär on muutama vuosi veljeäsä vanhempi.

      • alkup..

        Kiitos tiedosta, olin sittenkin oikeassa.


      • ja tuo teiniraskaus on ihan mukava juonenkäänne Kotikatuun. Teiniraskautta siellä ei olekaan aiemmin ollut.


      • minä

        Tämä Henrik Hammarberg EI ole Irwinin poika. Samanniminen kylläkin, mutta Kotikadun Henkka ei ole edes Irwinin näkönen.


    • ko?

      Onko Henkka Hammarberg Raumalta? :)

    • Reissaaja

      sama Henkka. Tunnen nimittäin Irwinin perheen.

    • JohnnyCox

      Irwinin poika ja tämä Kotikadun Hammarberg ovat molemmat siis Henrik-nimisiä, olivat jopa armeijassa samaan aikaan Porin Prikaatissa. Henrik"Irwininpoika" Hammarberg sopimuskessuna ja näyttelijä Henrik varusmiehenä.. Eivätkä ole ollenkaan samannäköisiä!! Tässä näyttelijä-Henrik: http://www.uusirauma.fi/artikkeli.phtml?id=17748

    • ei varmasti ole

      Ei aivan taatusti oli Irwinin poika.

      Mökkinaapurini nykyiseltä Länsi-Turunmaalta hyvinkin, eikä varmasti mitään sukua Irwinille.

    • IRWINFAN

      irwinin poika on 82 syntyny ja tytär 78

    • Anonyymi

      Myös poika Henkka. Ennen Heidin syntymää tehtiin biisi myös pojan varalta. Nimeltään pikkuirwin. On levytetty myös tämä

    • Anonyymi

      Irwinin poika 1982. Tytär 1978

    • Anonyymi

      Onko tytär isänsä näköinen? 😳😳

    • Anonyymi

      Irwinin (Antin) tytär on kaunis. Kyllähän hänestä artikkelikin löytyy Googlesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      665
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      638
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      580
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      578
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      37
      523
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      49
      511
    7. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      62
      495
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      479
    Aihe