Rukoillaan,että ihmiset

on liian myöhäistä.Sillä muuten maailma tuhoutuu.
1146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

.
Meitä kehoitetaan Raamatussa rukoilemaan KAIKKIEN ihmisten puolesta, että he pelastuisivat. Siis myös vihamiestemme/-naistemme puolesta että Jumala antaisi heille mielenmuutoksen, että he voisivat uskoa evankeliumiin ja sen kautta pelastuisivat.

Tosin me Raamatun opetuksista tiedämme, että vain harvat tulevat pelastumaan. Silti kannattaa paljon rukoilla, sillä sen kautta ovat kaikki saaneet mahdollisuuden pelastua ja vain ne ihmiset voivat pelastua, joitten puolesta on rukoiltu tai rukoillaan tai tullaan rukoilemaan.

Rukousten tulee tapahtua Pyhässä Hengessä, jotta se olisi tehokasta taistelussa pimeyden henkiä vastaan, sillä perkele pitää kynsin hampain kiinni jokaikisestä ihmissielusta, eikä hellitä niistä vasta kun Väkevän käden pakottamana. Yeshua on Väkevä Jumala (Jes.9:5) ja Häntä rukoillessamme avuksi perkeleen vallassa olevien vapauttamiseksi alkavat taivaalliset voimat toimia lähimmäisissämme heidän pelastumisekseen.


Siunausta Yeshuassa!
.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulisivat uskoon ennekuin kirjoitti:

on liian myöhäistä.Sillä muuten maailma tuhoutuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu