VIHDOINKIN

14

856

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valkoinen-sulka

      ja mukavaa, aurinkoista päivän jatkoa!!

      • samaa toivotan Sinulle - ei muuten aurinko voisi täällä tänään kirkkaammin paistaa, sillä nyt siinä on kullankiilto mukana *palkinto ja hyvää mainosta koko kaupungille*


        Terveisin, MM.


    • perskuti

      Etelä-Suomen läänin pääkaupungille Hämeenlinnaan.

      Onnittelut Suomen mestaruudesta jääkiekossa!

    • Hartte-Vainaa

      Allekirjoittanutkin onnittelee mitä lämpimimmin! Tällä(kään) kertaa kausi ei mennyt aivan nappiin allekirjoittaneen osalta, mutta ehkäpä ensi vuonna Poika matkustaa jo "siihen oikeaan" kaupunkiin, siis Lappeenrantaan... No joo, eihän tämä ole kovin realistinen toive, mutta Ässät osoitti kaiken olevan mahdollista...

      Vielä kerran onnittelut Hämeenlinnaan!

    • yksitypy

      Hämeenlinna. Oli jo aika voittaa. Minä pidin peukkuja HPK:n puolesta. No.. ensin pidin kyllä peukkuja Ässille, mutta kun hävisivät, sitten HPK:lle :=)))

      Nyt pitäis maljoja nostaa, mutta mistä nostaa kun ei satu mitään kotona olemaan. Brandyä olis tuolla kaapissa pullonpohjalla, mutta ei sitä saata näin aamusta ottaa. Shamppanja olis nyt poikaa :=)))))

      • Työn orja

        Sun rintamakarkuruuteenko tämä nyt kaatuikin :(((


      • yksitypy
        Työn orja kirjoitti:

        Sun rintamakarkuruuteenko tämä nyt kaatuikin :(((

        Otan osaa Työn Orja suruusi. Mutta älä huoli, kyllä se vielä siitä aurinko paistaa risukasaankin :=)))
        Tiedä vaikka ens vuonna olis Ässien vuoro. Vaikka sellainen tutu on että Kärpäthän potin taas ens vuonna vie :=)))


    • Alien-8

      Mystery ja koko Tampere:)

      Toivottaapi rakas vihollisenne Turku;)

      • >koko Tampere:)<


        Tietääkseni kuntaliitosta ei edes harkita Hämeenlinnan ja Tampereen kesken............


        Rakkaat viholliset Turusta: olette kuulemma uittaneet pystiä Aurajoessa ja muittenkin toimesta sitä on kolhittu yms. (pitäisivät edes täällä kunnolla!), lopuksi SM-liiga teetti kopion, joka on siis se kiertävä versio.

        Lisää tietoa linkissä:


        http://www.tampere.fi/jaakiekkomuseo/kanadamalja.htm



        Terveisin, MM.


      • Alien-8
        Man-of-Mystery kirjoitti:

        >koko Tampere:)<


        Tietääkseni kuntaliitosta ei edes harkita Hämeenlinnan ja Tampereen kesken............


        Rakkaat viholliset Turusta: olette kuulemma uittaneet pystiä Aurajoessa ja muittenkin toimesta sitä on kolhittu yms. (pitäisivät edes täällä kunnolla!), lopuksi SM-liiga teetti kopion, joka on siis se kiertävä versio.

        Lisää tietoa linkissä:


        http://www.tampere.fi/jaakiekkomuseo/kanadamalja.htm



        Terveisin, MM.

        "jostain syystä"Hämeenlinnan ja Tampereen,mutta uskon kyllä,että Irwin-vainaan kotikaupunki kyllä pitää puolensa:)


    • Työn orja

      Se oli lähellä, mutta parhaat paukut kulutettiin välierissä. Mutta hopea Ässille oli käytössä oleviin resursseihin nähden Iso Voitto ja näyttö siitä, mihin voi päästä, kun pelataan suurella patasydämellä.

      • Aina - korostan - AINA, kun joukkue pelaa suurella sydämellä, se pystyy jopa mahdottomaltakin tuntuvan edessä suuriin tekoihin - sen Kerho todisti eilen. Eikä "hoppee ole häppee", toisinkin päin olisi voinut mennä ihan hyvin. Lätkä kun menee yllättävän pienestä reiästä verkon perukoille, jos on mennäkseen..........

        Eikä meidänkään resurssit suuret ole, mutta ns. hinta/laatusuhteeltaan Kerho on tunnustettu parhaaksi monelta taholta - ymmärtänet vertaukseni.


        Tuosta suurella sydämellä pelaamisesta mielestäni paras esimerkki on vuodelta 1980 Lake Placidin talviolympialaisista - ottelu oli nuorista, yliopistotason pelaajista koottu USA vastaan "punakone", eli edesmennyt Neuvostoliitto.


        Peli päättyi 4 - 3............!!!



        Terveisiä Poriin, MM.


    • pikkumusta

      voittiko takahikiä?

    • Jo oli aikakin että HPK voitti kultaa niitten pronssien jälkeen.

      HPK:ssahan pelasi tällä kaudella 4 SaPKon kasvattia. JP Laamanen, Ville Leino, Jani Hassinen ja Joni Lappalainen tietenkin Jari Kaarela.

      Onnittelut myös heille Savonlinnasta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      33
      3204
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      44
      1599
    3. Kun kohtaat jotain ainutlaatuista

      ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö
      Ikävä
      19
      991
    4. Mua ahdistaa

      Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi
      Ikävä
      32
      979
    5. Minkälaisessa asunnossa

      haluaisit kaivattusi kanssa asua?
      Ikävä
      59
      953
    6. Ei tämä enää tervettä oo

      Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.
      Ikävä
      22
      938
    7. Tuli vain mieleen

      että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -
      Ikävä
      37
      850
    8. Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista

      Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä
      Savonlinna
      36
      813
    9. Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!

      Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os
      Maailman menoa
      173
      803
    10. Mikä siinä on että sinkku yrittää varattua?

      Siis ihan aina yrittävät muiden puolisoita.
      Sinkut
      48
      719
    Aihe