Kasveille

3296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Esimerkiksi tämä Tony Halme.

Äänestä

Kasvinhimostaan päihtyvien ihmisten tulisikin miettiä, mitä patu ajattelee, miten sellaisen luontokappaleen saa syödä, se on julmaa.

Äänestä

HölpPölp hölöpötipölöpötipölp ja kerran vielä pölp.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äänioikeus kirjoitti:

http://www.bbspot.com/News/2003/08/plant_pain.html
http://www.department13designs.com/vegan.html
http://www.uncoveror.com/plants.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu