Kun Herra on halunnut siunata meitä suomalaisia pyhiä niin suuresti, että Hän antaa meille pyhän temppelin tänne rakkaaseen kotimaahan, niin muistetaanhan kiittää siitä Häntä. Se tulee olemaan siunauksena myös niillekin ihmisille, jotka eivät ole kirkon jäseniä.
Ollaan iloisia ja kiitollisia tästä.
Ollaan iloisia ja kiitollisia tästä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
täyttämällä etusivun pikkusievillä kommenteillasi?
Keskustellahaan nyt vain mormonismista, jookosta.
mormonismistä ja ollaan kiitollisia Jumalalle siitä.
Monet meistä ovat hyvin vihoissaan siitä, että semmoinen lahko on Suomeen rantautunut, raukoille rajoillemme. Luterilaisuudessakin olisi ollut tarpeeksi kestämistä.
Minä en ole kiitollinen mormonismista. Se on aiheuttanut ja aiheuttaa edelleenkin paljon murhetta, hengellistä hätää ja ajan ja rahan hukkaa sukulaisteni parissa.
että Suomeen tulee Temppeli!! Kiitos Herralle siitä!!
Tuommoinen hurmahenkisyys vain saa normaalit ihmiset karttamaan mormoneja.
Ameeriikalle ja sen MAP kirkolle. Onko sinulla neuvoja mitä teemme mikäli kaikki 150 miljoonaa venäläistä jotka tulevat maahamme toimitettaviksi myös jäävät tänne? Ruotsissa toimitettuja on jo jäänyt maahamme
Olen melkoisesti huolestunut isänmaamme kohtalosta joka on monesti ennenkin joutunut suurvaltojen riepottelemaksi. Aina olemme Jumalan ja kirkon avulla tähän asti selviytyneet paholaisen juonista, - miten käy tällä kerralla?
Vanha vainoojamme, tuo kiivas kiukkuinen on kehitellyt kavalia keinoja kansamme hajottamiseksi.
Minä vaan kysyn.
Kiitän myös huomiostamme Turust
kaverilta joka vähän väliä yrittää vantaan sanomien mielipideosastolla kehua hakunilaa.