Itselläni on koira. Iso koira joka tekee isoja kakkoja.
AINA siivoan koirani jäljet. AINA. Miksi muut koiranomistajat eivät osaa näin yksinkertaista hommaa kuten on paskan pussiin laitto ja roskiin heitto?
Hävetkää sanon minä. Joka päivä melkein huomaan kun pensasaidan takana joku ääliö ulkoiluttaa koiransa, antaa sen paskoa MEIDÄN pensaihin ja äkkiä sitten sieltä pois. Sairasta touhua. Paskottakaa koirianne omalla pihalla tai jos teillä ei sellaista ole niin vaikka keskellä olohuonetta. Vielä kerran joku koirista paskoo meidän tontille niin otan valokuvan ja julkistan sen Keski-Uusimassa. Tai sitten otan sen paskan vaikka käteen ja heitän teidän selkään. Että hermot menee jo tästä hommasta.
AINA siivoan koirani jäljet. AINA. Miksi muut koiranomistajat eivät osaa näin yksinkertaista hommaa kuten on paskan pussiin laitto ja roskiin heitto?
Hävetkää sanon minä. Joka päivä melkein huomaan kun pensasaidan takana joku ääliö ulkoiluttaa koiransa, antaa sen paskoa MEIDÄN pensaihin ja äkkiä sitten sieltä pois. Sairasta touhua. Paskottakaa koirianne omalla pihalla tai jos teillä ei sellaista ole niin vaikka keskellä olohuonetta. Vielä kerran joku koirista paskoo meidän tontille niin otan valokuvan ja julkistan sen Keski-Uusimassa. Tai sitten otan sen paskan vaikka käteen ja heitän teidän selkään. Että hermot menee jo tästä hommasta.
Vastaukset 14
Vanhimmat
No ei se näytä olevan helppoa tommosella isopaskasen koiran omistajallakaan.
Mielestäni tossa paskapussin kanniskelussa saa ottaa järjen käteen. Koirallani on ikää 10 vuotta enkä ole tänä aikana kertaakaan kerännyt paskaa saati sitten kulkenut paskat käsissä pitkin kaupunkia. Koira oppi etsimään paskapaikkansa jo hyvin nuorena yleensä niin syvältä ojan pohjilta ettei paljon kannata keräillä. Kertaakaan ei oo paskannut kadulle. Se on tietysti vittumaista että toisen tontille paskatetaan eikä niin pidä tehdä. Koira paskantaa sinne minne sen omistaja antaa sen tehdä.
kävi paskomassa pihallamme. Mieheni sai koiran kiinni itse teossa, ehti varovasti ottaa vesiletkun ja avasi hanan täydelle teholle, ohjasi vedet kovalla paineella koiran persuuksiin. Ei näkynyt koiraa asioimassa pihallamme sen jälkeen. Tämä tapahtui ulkomailla, naapurit olivat italialaisia ja hienoa koiraa oli pidettävä, vaikka eivät viitsineet sitä ulkoiluttaa. Noh, tontti oli suuri ja koira paskoi sinne plus etupihallemme. Ei koirassa vikaa, vaan omistajissa.
No miksi sitten koiraa rankaisit?!
Sitä omistajaahan olis pitänyt vesiletkulla ampua, eikä suinkaan koiraa! Dorkat...
suhauttaa vedet koiranomistajienkin persuuksiin, mutta se onkin sitten aika kova juttu, mitä puitaisiin käräjillä ja lakimiehet käärii tuohta koiranpaskojen takia. Kun painepestiin koiran persuus, säästyttiin oikeuskäsittelyiltä ja koira ei vahingoittunut millään tavoin, tunsi varmaan vastenmielisyyttä tulla etupihallemme sen jälkeen. ;/
Naapurin koira on käynyt koko talven meidän pihalla harvase päivä paskalla ja kusella. Ei ole naapureihin tehonnut valitukset, joten aina välillä kerätään paska lapioon ja heitetään aidan yli. Ja kun hermot oikein menee niin viedään paska suoraan naapurin ulkorappusille. Samoin räikeät kusiläikät lumessa ollaan kerätty jä heitetty naapurin puolelle.
Joo, meidänkin naapuri kyllästyi, ja kun toisen naapurin koira oli paskonut jälleen portin pieleen, hän kiersi koiranomistajan ovella toista kautta paskaläjä lapiossa, ja totesi, että rouvalta unohtui jotain tuonne postilaatikollemme. Sain makeat naurut, mutta noinhan sitä varmaan joutuu koulimaan naapurustoaankin ;) Meillä lukee postilaatikolla iso lappu, että tämä on meidän perheen postilaatikko, ei teidän koiran vessa. Ei mene sekään aina perille.
Kannattaiskohan kokeilla tuota vesijuttua - ainakin naapurin kissaan, joka tonkii sipulikukat mäkeen kukkapenkistä...
Kyllä on ilkeää touhua kostaa koiralle, joka ei varmastikaan tiennyt tekevänsä väärin. Ja kyllä painepesuri sattuu, kokeilepa omaan takamukseesi. Suomessa tuo katsottaisiin eläinrääkkäykseksi.
On tosi keljuu, kun menee hakemaan postia laatikolta, ni astuu hirveeseen läjään! Ja kivaa on sekin, kun leikkaa nurmikkoo puska-aidan kadunpuolelta, ni on kengät paskassa. Yhenkerran vielä seuraan koiranomistajaa ja toimitan sen läjän sen postilaatikkoon!
ilmoita milloin kannat ne paskat! Mä tuun mukaan!!!
Asiastahan voisi tietysti tehdä rikosilmoituksenkin...
Kaikki koirat ovat minun ystäviäni.
Poliisilla on tärkeämpääkin työtä kuin teidän paskakammonne hoitaminen. Se hoitaa tehokkaasti mm. tyttöjen ja poikien mielenosoitukset ja ajatelkaa siihenkin tarvittiin 850 raskaasti aseistettua poliisia! Piti kerätä ympäri Suomen, myös Järjenpäästä. Hoidetaan paskat itse, ilman poliisia ja annetaan Rajamäen rykmentin vapista 50:n nuoren edessä. Jos poistatte kielilain niin saatte niillä rahoilla kunnalliset paskankerääjät.
niin ne koirat ,jos itelle sattuu tulee vaikka hätä en kato kyllä minne lasken!!,kun sanonta kuuluu HÄTÄ EI LUE LAKIA!!!!!mieti sitä ja saan etusivun kuvan sitten lehteen KERRANKIN!!!