Koskaan löydetty?

Onko tällä oikeasti kukaan koskaan löytänyt sitä tuntematonta, jota etsii? Jonka näki bussissa tai konsertissa tai kadulla ja jota täällä kuuluttaa?
72035
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

eikä vain osittain huumorin puolelle;)

kait joku oikeasti hakee,mutta en usko että kukaan OIKEASTI toisiaan löytää..mutta hauskaa ajanvietettä;)(paremman puitteissa..säälittäväähän tämä on..)
Kai ihmiset ovat pohjimmiltaan niin romantiikan nälkäisiä, että olisi ikäänkuin päiväunen toteutuminen jos joku jota kaipaa löytyisi:)
Ei niin kuitenkaan käy.

Äänestä

Viime kesänä chattailin erään miehen kanssa ja jostain syystä katkesi yhteys. Muutaman päivän päästä näin tällä palstalla ilmoituksen, jossa minua etsittiin ja ihan tällä oikealla etunimelläni, jonka rehellisesti hänelle olinkin kertonut.
Vastasin hänen etsintäkuulutukseen ja saimme uudelleen yhteyden. Soittelimme jonkin aikaa, mutta emme sitten tavanneetkaan. Hänen kanssaan oli kuitenkin tosi mukava jutella ja talvella hän vielä lähetti tekstarin. Valitettavasti minulla vaan on ollut tosi kiireinen/hektinen elämänvaihe - en ole ehtinyt keskittyä deittailuihin ym
Usko että tätä kautta voi tavoittaa jonkun ihan kadulla/bussissa/kaupassa tai missä vaan nähtyyn henkilöön - jos vain onni on myötä ja kyseinen ihminen käy näillä sivuilla...
Onnistuneita hakuja kaikille etsiville ja parhainta kevättä sekä mahtavan riehakasta ja aurinkoista vappua !!

Äänestä
  • olevan olemassa, jos chattailitte suomi24:n kautta..en silti usko että ihmiset jotka ovat kadonneet >5 vuotta tai kauemmin löytävät koskaan toisiaan...;)mutta sinulla kävi hauska tuuri ja niinkuin viestistäsi sai selville, ette olleet yhtä tositarkoituksella liikkeellä kuin jotkut ilmoitukset täällä antavat ymmärtää..;)Aurinkoa sinulle:)

    Äänestä

löytynyt sitä ihmistä ketä etsin,voihan olla ettei edes käy täällä.Puoli vuotta olen laittanut ilmoituksia ei ole tärpännyt.

Äänestä

jos täällä jaoteltaisiin hieman tätä etsintäkuulutuspalstaa. Esim risteilylle oma ja vaikka maakunnittain ja pk-seudulle oma...jos joku vaikka kuukauden jälkeen ajattelee oisko joku etsinyt niin ei se jaksa näitä sivuja kelata taaksepäin ihan tolkuttomasti..

Äänestä

Täältä en ole löytänyt,mutta koulukaverit.com:ista olen löytänyt jopa VELJENI.
Välillä oikein kyllästyttää ns huuhaa-kirjoitukset tällä palstalla.
Monikin joka tosissaan hakee jotain henkilöä niin vastaukset ovat sitten jotain muuta kun sitä mitä haetaan.
Palstan sheriffi vastasi minulle,kun kirjoitin palstan miinuspuolista että:" minulla ei ole aikaa joka päivä käydä katsomassa palstaa"....
Taidanpa ottaa oppia.Kun menen töihini niin sanon ettei minulla ole aikaa.

Äänestä

tunnistin kuvauksen perusteella taisivat tavatakkin Oli kyllä tarpeeksi hyvin kuvailtu :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tahtoo tietää kirjoitti:

Onko tällä oikeasti kukaan koskaan löytänyt sitä tuntematonta, jota etsii? Jonka näki bussissa tai konsertissa tai kadulla ja jota täällä kuuluttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu