tuntee tulleensa ilmeisesti täysin eristetyksi maailman menosta lausuntojensa pohjalta ja erottaessaan murhapäällikkönsä Al-Zarqawin toisiin tehtäviin. Lisäksi hän tuntee ohjasten nyt lopullisesti karanneen käsistään kehottaessaan sanankääntein iskemään länsimaalaisia siviilejäkin vastaan. Jopa Hamas tuomitsi jyrkästi Egyptin terroristi iskut heidän uskontoaan halventavana.
Sitä saa, mitä tilaa ja nyt on tilanne aivan Osaman hallitsemattomissa eri soluineen jotka harjoittavat sitten mieltymystensä näköistä terrorismia. Arabithan ovat kautta aikain olleet kuin omille teilleen karanneet orhit kevätlaitumella. Ensin pitää tapella lähinnä olevan kanssa ja sitten hieman rauhoituttua tulee katsoa, ettö olisko vielä joku mille uhoisin. Yhtenäisiä heistä ei koskaan tule, sen jo takaa jakaantunut uskonsakin.
Hiton tyhmää porukkaa vaan.
Sitä saa, mitä tilaa ja nyt on tilanne aivan Osaman hallitsemattomissa eri soluineen jotka harjoittavat sitten mieltymystensä näköistä terrorismia. Arabithan ovat kautta aikain olleet kuin omille teilleen karanneet orhit kevätlaitumella. Ensin pitää tapella lähinnä olevan kanssa ja sitten hieman rauhoituttua tulee katsoa, ettö olisko vielä joku mille uhoisin. Yhtenäisiä heistä ei koskaan tule, sen jo takaa jakaantunut uskonsakin.
Hiton tyhmää porukkaa vaan.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Lähi-idästä Suomeen tulleista pakolaisistakin huomaa hyvin heidän tavat, kohteliaita suurin osa on, mutta se mitä heidän pääkopassa liikkuu onkin jotain aivan muuta.
Ikävä kansa, ei voi muuta sanoa, mutta koitappas päästä eroon, ei pääse.
Voikohan kukaan tämän palstan pro-terroristi sanoa yhtään suurta terroritekoa, jonka tekijänä EI olisi jokin äärimuslimiryhmittymä?
Sivistyneen maailman nykyhetken suurimpia ongelmia on, miten tuo hämäräjoukko saadaan Herran kuriin ja nuhteeseen.
vuosisadan ylivoimaisesti suurin ja pahin terroriteko on USAn laiton hyökkäys Irakiin! Tätähän "pyysit", eikö niin?
Pitäisitkö sitä silloin ihan "luvallisena" hyökkäyksenä?
Noinko pienestä se "laittomuus" sinulla on kiinni?
Onko terroristisen diktaattorin kaataminen terroriteko vai hyvä teko?
Sitä voit pohtia yön aikana.
mainitsemaasi joukkoon, pro-terroristeihin, mutta ehdotan silti vastausta. Miten olisi vaikkapa Aasian, Afrikan ja molempien Amerikan mantereiden miehittaminen (vain suurimmat mainitakseni) ja niiden alkuperaisvaeston listiminen miljoonittain? Voisiko sita pitaa terrorismina?
Uskotko todella noin?Ei Osama ole mitään muuta kuin USAn ja Israelin "väline" tarkoitushakuisessa sodassa "terrorismia" vastaan!
Mitä nyt!?!?
Tätä ajattelevat sairaita terroritekoja puolustaneet mielisairaat henkilöt.
Ei hätää, teidät löydetään ja hoidetaan.
Varsinkin teidät jotka autatte näissä vastenmielisissä hyökkäyksissä siviilejä kohtaan.
Hei IronMatelija (entinen Ironmikes), kuis suu pannaan kun sinne sovitetaan maihinnousukenkää?
äääähhhööööhhhhiiihhhtprpprprprrpddgggggg
Vidu, tuosta huomaa, että pelkkä jutustelu proterroristien vähä-älyisten henkilöiden kanssa aiheuttaa samaa vaivaa kuin heillä eli tässä tapauksessa lukihäiriötä.
Muiden saasteiden en usko IronMatelijalta siirtyvän.
No toivottavasti ei maihinnousu kenkää soviteta, koska Usa sitä sotaa ei tule voittamaan, ainot tapa voittaa on vetää maa tasaseksi ydinpommeilla.
Et tunnu sinäkään ymmärtävän seuraamuksia ehkä tulevasta sodasta, jos noin ajattelet.
karttaa ja lue historiaa sekä yritä soveltaa se nykypäivään ja politiikka sekä ennenkaikkea energiansaatavuuteen öljyputkineen. Alkaako raksuttaa, miksi alueet koetaan monilla eri tahoilla tuhansia ja tuhansia ihmishenkiä kalliimmiksi. Onhan kait sinullekin eri asia, jos polttoaine maksaa hieman vähemmän lomareissusi alkaessa. Jospa se tippuisi edes entiselle tasolleen tynnyriltä, mutta sen ratkaisee sitten tuo tilanne ja amerikkalaisten lomakauden alkamaminen vasta elokuussa.
Keinotekoisestihan saadaan aina barrellin hintaa nostettua eri toimin pörssissä ja näin USA toimiikin parastaikaa kieltäessään bentseenin käytön bensassa. Silloin varastot myydään loppuun huippuhinnoin, ennen kuin uusi etaanipitoinoinen nest putkiin virtaa ja sieltä tankkeihin.
Opec-maat ovatkin jyrkästi reagoineet USAn toimiin tälläkin saralla, kiitos sikäläisten USA-vihreiden kommunistien.
...Pentagonin PSYOP-ohjelmista? Eivätköhän niin Bin Ladenin kuin al-Zarqawin taustat ole peräisin sieltä...Keinotekoisia mörköjä joilla hyväuskoisia pelotellaan
Mistäkö tiedän? Jos he olisivat ihan todellisia niin eiköhän CIA ja Mossad olisi eliminoineet molemmat jo aikoja sitten :-D