päivämäärien vertailu

Miten verrata .netissä kahta päivämäärää toisiinsa esim. Kuinka montaa päivää kahden päivämäärän välillä on, onko niiden välillä enemmän kuin 5 päivää?
1394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Dim ensimmainenPvm As DateTime
Dim toinenPvm As DateTime
Dim pvmErotus As TimeSpan
Dim paiviaValissa As Integer

pvmErotus = system.DateTime.op_Subtraction(ensimmainenPvm, toinenPvm)

paiviaValissa = pmvErotus.TotalDays

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jjjj kirjoitti:

Miten verrata .netissä kahta päivämäärää toisiinsa esim. Kuinka montaa päivää kahden päivämäärän välillä on, onko niiden välillä enemmän kuin 5 päivää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu