Moroo!!!
Haluisin todella kuulla uskovaisten mielipiteen tästä: kumpi on tällä hetkellä voitolla Saatana vai Jumala??? Itse en todellakaan usko mitää tällaista hyvä-paha hölynpölyä. Entä onko kaikki ei-gospel musiikki Saatanan tekosia jos lauluissa ei puhuta jumalasta????
Haluisin todella kuulla uskovaisten mielipiteen tästä: kumpi on tällä hetkellä voitolla Saatana vai Jumala??? Itse en todellakaan usko mitää tällaista hyvä-paha hölynpölyä. Entä onko kaikki ei-gospel musiikki Saatanan tekosia jos lauluissa ei puhuta jumalasta????
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jumala on jo voittanut. Vaikka et hölynpölyyn uskokkaan ja kysymyksesihän jo sen ilmaisee. Saatana on voitettu, kun Kristus kuoli ristillä sinun edestäsi - niin ja minun ja kaikkien edestä.
Valintasi on oma, samoin vastuusi valinnasta.
Ehkä kannattaa tutkia ja kyseenalaistaa Jumala, niin löydät Hänet!
Ei kaikki ole saatanasta, siis ne laulut. Kyllä tiedät, mitkä ovat saatanan käsialaa ja mitkä Pyhän Hengen.
Siunattua päivän jatkoa!
Kiitos asiallisesta vastauksesta, oli kerrankin mukava lukea vastausta johon ei tuputettu mitään satuja. Onnea ja menestystä jatkossakin!!! :)
asia noin on.
Ainkin he jatkuvasti puhuvat hyvän/pahan, jumalan/saatanan välisestä taistelusta.
Eikös kaikki eksytys ole saatanasta/sielunvihollisesta peräisin? Ja eksytystähän maailma on pullollaan.
Kyllä taistelu on käynnissä ja taitaapa saatana olla voitolla tällä hetkellä, ainakin siitä päätellen, miten uskovaiset ennustavat maailmanlopusta.
Vaan Raamattu. Antaahan saatanan hyöriä, se tietää jo hävinneensä. Aivan kuin villipeto, joka on kiinni saatu, se karjuu ja riehuu. Tietää loppunsa tulleen. Näin on saatanan. Osa pelkää sitä, mutta osan ei tarvitse, koska he tietävät, että se on jo voitettu. Sen suurin eksytys on tehdä itsensä olemattomaksi. No, kuten sanoin jo aiemmin, tarkista asia ja päättele itse!
Nyt saa hiukan räpistellä, kun tietää kohtalonsa päivän lähestyvän vinhaa vauhtia.
Eli avaimet on haettu ja kuolemalla eo ole mitään valtaa elämän Herran suhteenkaan.
Jot näin on näreet.