SENSUROITU SUOMI

KAIKEN SEN JÄLKEEN

JONKA OLETTE SALANNEET JA MUUTTANEET TOISEKSI ON JÄÄNYT JÄLJELLE SALAILU

Olemme päättäneet toimia samallatavalla ja perustaneet salaisen vastarintaliikkeen johon värväämme väkeä ja jossa toimimme salaisesti.


Kitos avoimmuudestanne


Kansalainen

3

513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • töihin....

      ONPA SALAISTA SITTEN KUN KUKAAN EI EDES "AIKAANSAANNOKSIANNE" HUOMAA!!!

      Mistä noita pellejä oikein sikiää?

    • vihdoinkin.

      Onnea vastarintaliikkeelle. Jos olisitte perustaneet aiemmin olisin liittynyt. Mutta nyt on valitettavasti muita kiireitä. Ja oma vallankumouksellinen vaiheeni on jo mennyt ohi.

      Mutta tärkeää työtä tuo on.

    • Hirveänsalaista

      Vastarintaliike valheelliselle mainonnalle. Valheeliselle ruualle jota jonain muuna kaupitellaan ja valheelisille tekokuituvaatteille joita kaupitellaan luonnontuoteina, sekä uutisille jotka luulottelevat ihmisille että kaikki huom! kaikki naiset ovat töissä toimistossa missä ei juurikaan mitään tehdä. Vastarintaliikkeen voisi perustaa aivan kaikelle. Vihonviimeisenä sitten tulee käsite mahtavasta isänmaastam missä mahtavat politiikot mahtavasti ajavat suomen etuja ja oikein julkisesti kehuvat niitä joitten silmissä pyörivät eu. virat ja keskieurooppaalainen rahakirstu. Mutta ei siinä vielä kaikki. Mistä maasta milloinkin kutsutaan eri nimikeillä ihmisiä suomalaisen elintason herkkupatojen ääreen että muu maailma meitä kiittäisi. Siinäpä oiva syy taas kerran ottaa lisää veroa kansalaisilta. Meillä on eruroopan huonoin ja kallein ruoka. Kaikkien alojen pikkupuodit kuristetaan hengiltä verosilmukkaan. Ihmiset aivopestään apinatason raivoon poikeavasta seksuaalisuudestaan ja järjestävät kulkueita. Sehän vetoaa ihmisten alimpaan kehitystasoon. Hallitus on pelastettu! Ihmiset on todeistettu juuri niin tyhmiksi kuin minä hallitus heitä pitää. Vastarintaliike salakavalaa aivopesua vastaan! Meille syötetään aina jotain kuohuttavaa, tarkoituksella! Vedotaan kristillisiin arvoihin? esim. auttamisvalvollisuuteen mikä ei tietekään koske toista suomalaista, sillä jokainen pitäköön huolen itsestään! Saako olla erimieltä?
      Ei saa. Heti herätetään jokin teoria hirvittävät uhasta. Älkää siis tehkö vastarintaa sillä jos vaaditte oikeuksia siitä tulee sapenkarvaat kokemukset ja taloudellinen tappio.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      309
      3055
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      61
      2353
    3. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      124
      2057
    4. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      349
      2043
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      127
      1733
    6. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      67
      1399
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1395
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1337
    9. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      69
      1270
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      78
      1243
    Aihe