Minä pyydän tosikristityiltä 1000 euroa rahaa kultakin. Jeesus ei anna mitään ehtoja käskyihinsä. Silläkään ei ole väliä, onko pyytävä tarpeessa vai ei, sillä Jeesus käski antamaan jokaiselle, joka pyytää.
Tilinumeron annan sähköpostitse: [email protected]
Itse asiassa tosikristityn tulisi vapaaehtoisesti tarjoutua antamaan minulle 2000 euroa.
Matt. 5:42
"Anna sille, joka sinulta pyytää, äläkä käännä selkääsi sille, joka haluaa lainata sinulta."
Luuk. 6:30
"Anna jokaiselle, joka sinulta pyytää, äläkä vaadi takaisin siltä, joka sinulta jotakin vie."
Matt. 6:24
"Kukaan ei voi palvella kahta herraa. Jos hän toista rakastaa, hän vihaa toista; jos hän toista pitää arvossa, hän halveksii toista. Te ette voi palvella sekä Jumalaa että mammonaa."
2. Kor. 9:7
"... sillä iloista antajaa Jumala rakastaa."
Matt. 5:40-42
"Jos joku yrittää oikeutta käymällä viedä sinulta paidan, anna hänelle viittasikin. Jos joku vaatii sinut mukaansa virstan matkalle, kulje hänen kanssaan kaksi. Anna sille, joka sinulta pyytää, äläkä käännä selkääsi sille, joka haluaa lainata sinulta."
Minä pyydän 1000 euroa juuri Sinulta. Anna anna anna.
Master Eq
Minä pyydän rahaa
6
517
Vastaukset
- Voitto Ramu
"joka ei työtä tee, sen ei syömänkään pidä"'
EN ANNA SULLE RAHAA, mutta voin tarjota sulle työn jossa voit itse ansaita vaikka perheesi elatuksen ( jos olet ahkera ja suostut pitämään tarjolla samalla evankeliumin sanaa.).Kiitos vaan, mutta duunia kyllä riittää. Samaten elintasoa. Kyse ei olekaan siitä.
Jeesus käski antamaan jokaiselle, joka pyytää. Vieläpä enemmän. Sinun pitäisi siis tarjoutua antamaan vaikka 2000 pyytämäni tonnin sijaan. Ahne mielesi saa sinut kieltäytymään Herrasi suorasta käskystä. Ahneus on perisynti.
Meilaa, kun haluat tilinumeroni:
[email protected]
Master Eq- Voitto Ramu
MasterEq kirjoitti:
Kiitos vaan, mutta duunia kyllä riittää. Samaten elintasoa. Kyse ei olekaan siitä.
Jeesus käski antamaan jokaiselle, joka pyytää. Vieläpä enemmän. Sinun pitäisi siis tarjoutua antamaan vaikka 2000 pyytämäni tonnin sijaan. Ahne mielesi saa sinut kieltäytymään Herrasi suorasta käskystä. Ahneus on perisynti.
Meilaa, kun haluat tilinumeroni:
[email protected]
Master EqJeesus ei käskenyt antamaan niille joilla jo on ja jotka kuluttavat sen himoissaan.
Mutta jos toisin ymmärrät niin annapa minulle ne 2000 euroa.
Laitan ne evankelioimistyöhön.
- Niin se piti olla
"Jos teillä on rahaa, älkää lainatko sitä korkoa vastaan. Lahjoittakaa se sille, jolta ette saa takaisin."
-kirjassa Nag Hammadin kätketty viisaus-
Ei se ole hullu joka pyytää, vaan se, joka antaa, jos ei itsellä ole terpeeksi.
En silti anna sulle MITÄÄN... Mut tuo idea näytetään hyvin elokuvassa Trumanshow. Kannattaa katsoa - vaikka uudelleen;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle442952Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362621Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532584Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1002226Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle482084Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3311846- 1501546
- 731408
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231178Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281165