Dembski avustaa (ääri)oikeistolaista..Ann'ia

http://www.uncommondescent.com/index.php/archives/1071

Tämä Ann Coulter on amerikan Tony Halme, USAssa tunnettu rääväsuinen kolumnisti, kommentaattori ja best-seller-kirjailijatar.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ann_Coulter

Ei ihme jos joku nimittää tätä xenofoobista evoluutioepäilijää Ann "Eva Braun" Coulteriksi, kun hän on tukenut Etelä-Afrikan rotusortohallitustakin..

Kuten olen jo aiemmin osoittanut, kreationismilla, rasismilla ja äärioikeistolla on paljon yhteistä.. Suomessakin..

7

677

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kurala
    • Miesasiamies

      Vasemmistolaisuus tai oikeistolaisuus pitäisi määritellä, mielestäni, taloususkomusten mukaan.
      Sillä lailla alkuperäiset, elikkä eurooppalaisen, klassisen liberalismin ja amerikkalaisen libertarismin kannattajat ovat äärioikeistolaisia, invidualisteja. Kommunistit ja erilaiset rotusortohallitukset ovat kollektivistisia ja sosialistisia, joskus talouden puolesta osaksi oikeistolaisia, erittäin usein äärivasemmistolaisia.

      Amerikan liberaalit tukevat naisten ja etnisten vähemmistöjen etuoikeuksia, ja kollektivistinen ja libertaarinen oikeisto ei.

      • pallokala

        "Sillä lailla alkuperäiset, elikkä eurooppalaisen, klassisen liberalismin ja amerikkalaisen libertarismin kannattajat ovat äärioikeistolaisia, invidualisteja. Kommunistit ja erilaiset rotusortohallitukset ovat kollektivistisia ja sosialistisia, joskus talouden puolesta osaksi oikeistolaisia, erittäin usein äärivasemmistolaisia."

        En ole koskaan tajunnut, miksi natsit lasketaan äärioikeistoon. Isestään selvästi kun suunnitelmatalous ei ole markkinataloutta. Oikeistolaisuus taasen sisältää juuri tuon markkinatalouden.


    • Mistä tuo tuli?

      Mistä tuli väite "äärioikeiston avustamisesta"?

      Dembskihän avustaa itseään: hän on ollut antamassa ohjeita antidarwinismista kirjoittamiseen monille, tällä kertaa myös ilmeisesti jollekin äärioikeistoon kuuluvalle.

      Eikö Suomessakaan sitten saa tiedemies antaa ohjeita ja muutosehdotuksia jonkun (ääri)oikeiston tai vasemmistolaisuuden kannattajalle, vai tulkitaanko kirjoittamisessa avustaminen heti ääriLIIKKEEN tukemiseksi?

      Jos lääkäri auttaa äärioikeistolaista sairastunutta, MrKATin logiikalla voidaan sanoa, että tällöin lääkäri on tukenut äärioikeistoa...

      ;)


      • KRea
        MrKAT kirjoitti:

        Tämä alla oli myös muistini perukoilla, en perusta vain yhteen sattumaan..

        http://redstaterabble.blogspot.com/2005/11/william-dembski-fascist.html

        "William Dembski, fascist?
        Fascist is not the sort of word RSR uses lightly. .."

        Ihmettelen MrKattin epätoivoista asennetta, kun on alkanut menetellä näin lapsellisesti. On kyllä selvää, että ID on lyönyt USAssa itsensä läpi eikä evoluutioon voida siellä enää luottaa. Lisäksi moni suomalainen tiedemies on jo älynnyt, että sattuman tuloksena ei voi syntyä minkäänlaista systeemiä.

        Mutta miksi MrKat jatkat tätä kun sulla ei ole enää asiallista asiaa esiteltävänä evoluution puolesta ? On surullista seurata ihmisen tahallista itsensä alasajoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      26
      4121
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      133
      4002
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      58
      3594
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      20
      3445
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3437
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3291
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2866
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2785
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      20
      2544
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2264
    Aihe