Dembski avustaa (ääri)oikeistolaista..Ann'ia

http://www.uncommondescent.com/index.php/archives/1071

Tämä Ann Coulter on amerikan Tony Halme, USAssa tunnettu rääväsuinen kolumnisti, kommentaattori ja best-seller-kirjailijatar.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ann_Coulter

Ei ihme jos joku nimittää tätä xenofoobista evoluutioepäilijää Ann "Eva Braun" Coulteriksi, kun hän on tukenut Etelä-Afrikan rotusortohallitustakin..

Kuten olen jo aiemmin osoittanut, kreationismilla, rasismilla ja äärioikeistolla on paljon yhteistä.. Suomessakin..

7

683

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kurala
    • Miesasiamies

      Vasemmistolaisuus tai oikeistolaisuus pitäisi määritellä, mielestäni, taloususkomusten mukaan.
      Sillä lailla alkuperäiset, elikkä eurooppalaisen, klassisen liberalismin ja amerikkalaisen libertarismin kannattajat ovat äärioikeistolaisia, invidualisteja. Kommunistit ja erilaiset rotusortohallitukset ovat kollektivistisia ja sosialistisia, joskus talouden puolesta osaksi oikeistolaisia, erittäin usein äärivasemmistolaisia.

      Amerikan liberaalit tukevat naisten ja etnisten vähemmistöjen etuoikeuksia, ja kollektivistinen ja libertaarinen oikeisto ei.

      • pallokala

        "Sillä lailla alkuperäiset, elikkä eurooppalaisen, klassisen liberalismin ja amerikkalaisen libertarismin kannattajat ovat äärioikeistolaisia, invidualisteja. Kommunistit ja erilaiset rotusortohallitukset ovat kollektivistisia ja sosialistisia, joskus talouden puolesta osaksi oikeistolaisia, erittäin usein äärivasemmistolaisia."

        En ole koskaan tajunnut, miksi natsit lasketaan äärioikeistoon. Isestään selvästi kun suunnitelmatalous ei ole markkinataloutta. Oikeistolaisuus taasen sisältää juuri tuon markkinatalouden.


    • Mistä tuo tuli?

      Mistä tuli väite "äärioikeiston avustamisesta"?

      Dembskihän avustaa itseään: hän on ollut antamassa ohjeita antidarwinismista kirjoittamiseen monille, tällä kertaa myös ilmeisesti jollekin äärioikeistoon kuuluvalle.

      Eikö Suomessakaan sitten saa tiedemies antaa ohjeita ja muutosehdotuksia jonkun (ääri)oikeiston tai vasemmistolaisuuden kannattajalle, vai tulkitaanko kirjoittamisessa avustaminen heti ääriLIIKKEEN tukemiseksi?

      Jos lääkäri auttaa äärioikeistolaista sairastunutta, MrKATin logiikalla voidaan sanoa, että tällöin lääkäri on tukenut äärioikeistoa...

      ;)


      • KRea
        MrKAT kirjoitti:

        Tämä alla oli myös muistini perukoilla, en perusta vain yhteen sattumaan..

        http://redstaterabble.blogspot.com/2005/11/william-dembski-fascist.html

        "William Dembski, fascist?
        Fascist is not the sort of word RSR uses lightly. .."

        Ihmettelen MrKattin epätoivoista asennetta, kun on alkanut menetellä näin lapsellisesti. On kyllä selvää, että ID on lyönyt USAssa itsensä läpi eikä evoluutioon voida siellä enää luottaa. Lisäksi moni suomalainen tiedemies on jo älynnyt, että sattuman tuloksena ei voi syntyä minkäänlaista systeemiä.

        Mutta miksi MrKat jatkat tätä kun sulla ei ole enää asiallista asiaa esiteltävänä evoluution puolesta ? On surullista seurata ihmisen tahallista itsensä alasajoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      174
      5008
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1620
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1595
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1451
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1283
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1046
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      48
      1036
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      932
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      181
      901
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe