näpertelyä ja amatöörimäisiä ohjeita. Mikäs vika siinä on jos teolliset työpaikat katoavat Suomesta joltain sektorilta. Eihän kaikki voi säilyä samana vuosikymmenestä toiseen. Itsehän ovat maailmalle lähteneet tehtaineen rahan perässä, suomalaista tietoa ja taitoa alennuksella myymään. Kauanko menee että näissä maissa huomataan ettei se emämaa Suomi ja sen yhtiöt ole kuin rasite, joten pullautetaanpa ne pihalle. Mitäs sitten ? Ja se seuraava ydinvoimala on kuin käyttäisi kohtaa aidassa jossa se varmasti on matalin ellei täysin kaatunut jo. Nimenomaan jatkossa tarvitaan ekologisempia vaihtoehtoja tuottaa energiaa ja samalla pysyviä työpaikkoja.
0Äänestä
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
näpertelyä ja amatöörimäisiä ohjeita. Mikäs vika siinä on jos teolliset työpaikat katoavat Suomesta joltain sektorilta. Eihän kaikki voi säilyä samana vuosikymmenestä toiseen.
Itsehän ovat maailmalle lähteneet tehtaineen rahan perässä, suomalaista tietoa ja taitoa alennuksella myymään. Kauanko menee että näissä maissa huomataan ettei se emämaa Suomi ja sen yhtiöt ole kuin rasite, joten pullautetaanpa ne pihalle. Mitäs sitten ?
Ja se seuraava ydinvoimala on kuin käyttäisi kohtaa aidassa jossa se varmasti on matalin ellei täysin kaatunut jo. Nimenomaan jatkossa tarvitaan ekologisempia vaihtoehtoja tuottaa energiaa ja samalla pysyviä työpaikkoja.