Viehättävä elokuva myös tämä Lagaan - Olipa kerran Intiassa.. (tuli eilen ykköseltä). Pitkä elokuva muttei tuntunut liian pitkältä, mielestäni tarina eteni sujuvasti ja elämänmakuisesti. Tanssi- ja laulukohtaukset olivat kauniita ja nautittavia. Tiivistä ja lämminhenkistä kyläyhteisöä oli mukava seurata ja kyllä katsoja varmasti oli heidän puolellaan ylimielisen siirtomaavalloittajan tyrannian uhatessa. Sankarin osaksi tietenkin lankesi ratkaiseva teko kylän pelastamiseksi ja mahtuihan mukaan kolmiodraamaakin.. Sitäpaitsi, en ole missään muualla nähnyt niin intensiivistä kuvausta kriketistä..
Lagaan
5
602
Vastaukset
Mutta eikös se tullutkin Neloselta?
Voi, kunpa tulisi lisää kunnon Bollywood
-elokuvia suomen televisiosta suomalaisella
tekstityksellä! Siellä on oikeita helmiä
joukossa meinaan! Olisi kiva saada nauhalle
niitä suomalaisella tekstityksellä...:)Niin, se tulikin Neloselta. Muistin ykkösen kun sieltäkin tuli hiljattain yksi intialainen elokuva, Monsuunihäät, jota tosin en ehtinyt katsomaan.. Mutta tosiaan, olen samaa mieltä. Suomen televisiosta voisi tulla näitä enemmänkin suomeksi tekstitettynä. Mitä jos kokeilisi jollekin kanavalle pistää pienen toiveen.. :)
emanuela kirjoitti:
Niin, se tulikin Neloselta. Muistin ykkösen kun sieltäkin tuli hiljattain yksi intialainen elokuva, Monsuunihäät, jota tosin en ehtinyt katsomaan.. Mutta tosiaan, olen samaa mieltä. Suomen televisiosta voisi tulla näitä enemmänkin suomeksi tekstitettynä. Mitä jos kokeilisi jollekin kanavalle pistää pienen toiveen.. :)
--> Tule äkkiä tuonne ja valitse Bollywood -osasto! Siellä on linkit kaikkiin TV-kanaviin, joihin pääsee jättämään kommenttia! TUTUSTU
MUUTENKIN IHANAAN YHTEISÖÖMME! :O)
Tule jäseneksi (ei pakko!) :o)Aishwarya kirjoitti:
--> Tule äkkiä tuonne ja valitse Bollywood -osasto! Siellä on linkit kaikkiin TV-kanaviin, joihin pääsee jättämään kommenttia! TUTUSTU
MUUTENKIN IHANAAN YHTEISÖÖMME! :O)
Tule jäseneksi (ei pakko!) :o)Aiionkin tutustua kunnolla ja voin hyvin liittyä jäseneksikin. Kyllä sen verran Intia on sydäntä lähellä. Kiitoksia linkistä, Aishwarya! :)
emanuela kirjoitti:
Aiionkin tutustua kunnolla ja voin hyvin liittyä jäseneksikin. Kyllä sen verran Intia on sydäntä lähellä. Kiitoksia linkistä, Aishwarya! :)
Minun nimimerkkini siellä onkin
Bollyfan78
:o)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen252684Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään402332Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.621308Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2991231- 41986
- 42967
- 77894
Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh77877Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin175803Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup94798
