Kysymys rasisteille?

Jos luulette että valkoisella rodulle menee huonosti niin katsokaapa tätä!

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2006/05/441576
61019
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On todella kauheaa että ihmiset kärsivät Afrikassa. Mielestäni meidän tulisi ottaa kaikki 8 miljoonaa tänne Suomeen asumaan. Täällä riittää vettä ja varmaakin me pystymme jokainen elättämään muutaman pakolaisen perheessämme. Ruokaa tulee varmasti vaikkapa Venäjältä jos esitämme vetoomuksen heille. Hyvät ihmiset, kuunnelkaa sydäntänne. Mikään ei ole tärkeämpää kuin maapallo täynnä ihmisiä jotka joutuvat taistelemaan luonnonvaroista.

Äänestä
  • samaa mieltä

    Äänestä

Olisikohan asiassa kuivuden lisäksi syynsä myös lukemattomilla väärillä valinnoilla viimeisen 100 vuoden aikana?
Noin ylipäätään pitkänpäälle kullakin seudulla on vain tietty potentiaali pitää yllä väestöä ja vaikka tuota potentiaalia voidaankin nykyteknologian keinoin manipuloida, niin aina tulee raja vastaan ja poikkeusolot saavat aikaan liikaväestön karsintaa.
1690-luvulla sen aikainen teknologia aikaansai puutteineen sen, että puuttuva keskilämpö poisti Suomen 500 000 hengen väestöstä sellaiset 150 000 nälän ja huonon ravitsemuksen mahdollistamien kulkutautiepidemioiden voimin .Vitsi oli vain siinä, että mistään ei lennätetty ruoka-apua vaan kolmannes suomalaisista kuoli kahden hirveän vuoden kuluessa.
Vuonna 1868 yllämainittu toistui suhteellisesti katsoen "lempeämpänä" versiona,mutta senkin vuoden kauhut olivat vanhusten elävää muistitietoa vielä 1930-luvulla.

Äänestä

Jokainen on oman onnensa seppä. Jos jatkuvasti luottaa siihen, että länsimaat tiputtelevat mannaa taivaasta aina tarvittaessa, niin ei kai sitä kukaan itse viitsi mitään tehdä olojansa parantaakseen.

Äänestä

Mikä tuohon auttaisi?

Kun lähetetään avustuksia, paikallinen roskajoukkoarmeija/klaanit/diktatuuri ym. vievät suurimman osan avusta.

Ehkäpä pitäisi vallata nuo maat väkivalloin ja pistää valkoisen miehen valta hoitamaan talous- ja muut perusasiat kuntoon?
Tapettaisiin vain ne pahat ihmiset siellä jotta muut saisivat elää rauhassa.

Äänestä

mutta siel on tohon tilaan suurin syy varmastikki et on liikaa porukkaa eli pariks vuodeks kaikki avustustoiminta pois ja tadaa sitten on luonto korjannut omansa pois jos suomen hyysaritædit ei oo kerinny ensin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Toinen Tuleminen kirjoitti:

Jos luulette että valkoisella rodulle menee huonosti niin katsokaapa tätä!

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2006/05/441576

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu