Mikäli Osama todella olisi järjestänyt 911 -shown, niin Pentagonin kone olisi kaapattu Washingtonin kentältä, ja samaan aikaan New Yorkin JFK:lta olisi kaapattu WTC-koneet.
Kun näin ei tehty vaan koneet kaapattiin periferiasta, niin operaatio onnistui lähes kokonaisuudessaan vain ja ainoastaan siksi, että USA:n ilmapuolustus "sattui" olemaan "jäässä"(terroriharjoituksen vuoksi).
Ei kai Osamakaan sentään ole niin tyhmä tollikka, että suunnittelisi iskun, jolla ei normaalioloissa ole pienintäkään onnistumisen mahdollisuutta?
Kun näin ei tehty vaan koneet kaapattiin periferiasta, niin operaatio onnistui lähes kokonaisuudessaan vain ja ainoastaan siksi, että USA:n ilmapuolustus "sattui" olemaan "jäässä"(terroriharjoituksen vuoksi).
Ei kai Osamakaan sentään ole niin tyhmä tollikka, että suunnittelisi iskun, jolla ei normaalioloissa ole pienintäkään onnistumisen mahdollisuutta?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei ollut terroristi, mutta pienkoneella, Suomesta punaiselletorille, on melkoinen saavutus. Sellaiseen on kyennyt vain yksi saksalainen. Samaan aikaan, vietti naapurimme rajavartiosto juhlapäiväänsä.
...nukkui ruususen unta, leikkien terrorismintorjuntaa "sattumalta" juuri silloin, kun nämä Al Qaidan pojat iskivät. Kysyn tämän uudelleen:
Onko Osamakaan niin umpityhmä, että suunnittelee iskun, jolla ei normaalioloissa ole mitään mahdollisuutta onnistua?
Miksi ne koneet piti kaapata jostain Jumalan selän takaa, kun lähempänä kohteitakin on kenttiä?
on TYHMÄ, kun ja jos, iskuihin antoi käskyn. Ei ne hyödyttäneet muita kuin USA:n asetehtaitten osakkaeenomistajia.
koneet piti olla tarpeeksi isoja ja ennen kaikkea osama tiesi, että nämä koneet on lastattu juuri täyteen kerosiiniä ennen nousua.
Täydellistä suunnittelua!
...onhan Bin Ladenin perheellä isoja usalaisia asebisneksiä, ovat muuten Bushien perhetuttuja!
...matkaan torneille, kyllä JFK:lta kaapatut koneet olisi olleet siinäkin suhteessa parempia!
"Miksi ne koneet piti kaapata jostain Jumalan selän takaa, kun lähempänä kohteitakin on kenttiä?"
Oikein hyvä kysymys.
Jos minä olisin ollut 11.9-salaliiton pääarkkitehti, niin minä olisin kyllä kaapannut koneet lähempää.
Epäilemättä olisin myös varmistanut, että "alkuperäisissä terroristilistoissa" olevat henkilöt ovat varmuudella likvidoitu etukäteen, jotteivat vain löydy joku päivä elossa.
Eikä varmuudella mistään olisi myöskään löytynyt sellaisia matkustajaluetteloita, joista puuttuu juuri tiettyjen henkilöiden nimet.
Ja arvatkaapa huviksenne, olisiko yksikään musta laatikko ollut epäkunnossa saati lopullisesti kateissa?
aivan totta, mutta koskaan ei tule usa löytömään osamaa. Kiitos siitä yhdele syyrialaiselle huippu kirurgille.
Muistkaahan nuo otsikkoni...