Miksi Soini jahkaa Ip-VSL-liiton kanssa?

Uudessa Vapaa Suomi -lehdessä kerrottiin, että Itsenäisyyspuolue on ollut yhteydessä Soiniin jotta ne solmisivat vaaliliiton, mutta Soinia ei kiinnostakaan. Hän liehikoi Keskustaa. Siis sitä, joka vääryydellä vei (Ahon hallitus) Suomen EUhun.
3182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaaliliitto kepun kanssa, vai jauhatko vain paskaa?

Äänestä

että vaaliliitosta pitää olla hyötyä puolueelle ennen kuin se kannatta tehdä. Mutta mitä hyötyä PS:lle olisi VSL:stä? Turusta saattais Olli mennä PS:n äänillä läpi mutta mitä se PS:ää hyödyttäis?
Muualla VSL saa vain satunnaisia hajaääniä joista on enemmän haitta kuin hyötyä kun karkottaa omia äänestäjiä.

Äänestä
  • >> Turusta saattais Olli mennä PS:n äänillä läpi >>
    Eihän Olli ole edes PerusS:n tai iVSL:n jäsen. Joten ei pääse sotkemaan, eli turhaa toiveajattelua Ollin listoille tulosta. On oman poppoonsa suvereeni johtaja ja tappelee lahtelaisen johtajan kanssa käräjillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihmetys&kummastus kirjoitti:

Uudessa Vapaa Suomi -lehdessä kerrottiin, että Itsenäisyyspuolue on ollut yhteydessä Soiniin jotta ne solmisivat vaaliliiton, mutta Soinia ei kiinnostakaan. Hän liehikoi Keskustaa. Siis sitä, joka vääryydellä vei (Ahon hallitus) Suomen EUhun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu