Demari:Kokoomus kaipaa Kekkosen aikaan

3106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siirtyminen edellyttää demarien vallan suhteuttamista puolueen kannatustasoon.
Tarkoitus pyhittää keinot demarien
valitsemassa taktiikassa. UKK:n aikana kepu käytti parlamentaarista valtaa kaksi kertaa yli puolueen kannatuksen. Nyt on demareilla sama tilanne.

Äänestä

Yle Teksti-TV Sivu 106/1
KOTIMAA YLE24 MAANANTAI

SDP:n etumatka hupenemassa


Keskusta ja kokoomus ovat ottamassa
kiinni SDP:n kannatuslukemia, kertoo
Radiouutisten tuore kannatuskysely.

Vielä tammikuussa SDP:n kannatus oli
yli neljä prosenttiyksikköä keskustaa
suurempi, mutta huhtikuussa etumatka
oli alle prosenttiyksikön. Kokoomuksen
yli 6 prosenttiyksikön takamatka on
kutistunut 3,5 prosenttiyksikköön.

SDP:n kannatus oli huhtikuussa 25,2
prosenttia, keskustan 24,3 prosenttia
ja kokoomuksen 21,5 prosenttia.

Taloustutkimuksen tekemään kyselyyn
vastasi 1 900 henkilöä. Virhemarginaali
on - 2 prosenttiyksikköä.

Äänestä

..Kekkonen piti kokoomusta 25 vuotta oppositiossa, voitte olla varmoja, että kokoomus ei ole ikinä ollut Kekkosen lakeijoissa mukana eikä kannattanut hänen politiikkaansa. pOikkeuslakien alottajina oli viimeksi Sorsa.
Kokoomus kaipaa demarien TAKIN KÄÄNTÖPOLITIIIKAN LOPPUMISTA.

Hyvä esimerkki oli presindentivaalikamppailu jossa Niinistö avasi Haloselle useita erilaisia ovia, joita demarit eivät olleet ajatelleetkaan.
Muistakaa perustuslain muutos jota puuhailtiin ihan noin vain, mutta kokoomus pani järjestykseen.

Entäs Lipposen ja ulkoministerimme tökerö väliintulo pelastus vaaleissa. Nato asiassa.

SDP kaipaa epädemokratiaa, jolla se pystyi perustelemaan oman tarpeellisuuden...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uusinen kirjoitti:

http://www.demari.fi/Article.jsp?article=5380

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu