http://www.youtube.com/watch?v=3HYnTRC5Z9E&search=antero mertaranta
Tämän Jeren mä kaikki suomalaiset haluamme nähdä:)Älkää päästäkö miestä hukkumaan ongelmiinsa vain siksi, että "Jere on Jere". Pään silitys ei ole mikään ratkaisu.
Tämän Jeren mä kaikki suomalaiset haluamme nähdä:)Älkää päästäkö miestä hukkumaan ongelmiinsa vain siksi, että "Jere on Jere". Pään silitys ei ole mikään ratkaisu.
Vastaukset 11
Vanhimmat
nousee jaloilleen ensimmäisenä... buahahaa, aina mä yhden Leijonan pesen mennen tullen!
Kyllä sä nyt taas liioittelet tätä Jeren tapausta. Tuon tappiollisen HPK-pelin jälkeen Jere lähti IFK-pelajien kanssa jäähdyttelemään häviötä, eikä ollut suinkaan ainoa pelaaja. Jätti tulematta pronssipeliin mutta jos se kielii sinun mielestä jostain ongelmista niin huonosti on asiat. Oli kaksi päivää pois töistä ja eikö Jere nimenomaan sanonut, että ei pelaa pronssipelejä?
Silmät voi sulkea monella tapaa.Eihän tämä ainutkertaista ole, mutta en jaksa enkä halua alkaa jälleen enempiä jauhamaan tästä. Palsta on ollut täynnä Jeren ongelmia, mutta halusin laittaa tuon pätkän siksi, että muistettais Jerestä niitä hyviä puoliakin:)Vain joulupukkiin uskova voi väittää, että Jeren jutut on kohdillaan ja ennenkaikkea asenne. Samat oikeudet ja velvollisuudet kuin muillekin pelaajille. Mun mielestä se on enemmän kuin reilua.
Siinä olet kuitenkin oikeassa, että joku roti Jerellekin täytyy löytyä. Ymmärrän kyllä Matikaista miksi hän ei halua potkia Jereä pihalle. Ongelmat saattaa lisääntyä jne. IFK:n tapanahan on kantaa huolta omistaan. Olihan tuo hieno maali, mutta muistelin näin jälkeenpäin, että se olisi syntynyt "laukomalla"?
En ole niin syvästi perehtynyt jääkiekkoon, että tietäisin paljoa, mutta oon aina luullu, että maalit tehdään yleensä laukomalla. Mitä siis tarkoitat viestissäsi?
Sanotaan näin, että on rannelaukaus, lätty, hutasu ja laukaus. Tuo maali oli ihan selvä hutasu=)
minäkään en tee perjantaisin töitä...täysin turha päivä olla töissä, koska MUN mielestä on nastempaa olla terassilla.
Aina sitä oppii jotain uutta=)
Eikö Jerekään ollut yhtenäkään Perjantaina vuoden aikana duunissaan?
Voisinpa naida sua kakkoseen.
Jere olisi ollut juuri tuollainen mm-kisoissa, mikäli valmennusjohto ei olisi takertunut pikkuasioihin. Suomella ei ikävä kyllä ole kuutta todella kovan luokan puolustajaa, joten jokaista nhl-tasoista pakkia olisi tarvittu. Nyt on vain ikäväkyllä jouduttu ottamaan kakkosluokan paikkajia ykkösketjun pelaajan tilalle.
Ongelmia ei Jerellä ole enempää kuin keskiverto suomalaisella liittyen alkoholiin. Luulenpa että Jere huippu-urheilijana dokaa itseasiassa paljon vähemmän vuositasolla kuin me muut kuolevaiset. Se että peli kulki viimekaudellakin moitteettomasti ja tehokkaasti tukee vain tätä asiaa. Jere oli ja on tulevaisuudessakin legengdaarisen Ifk ikoni, joka ei jätä ketään kylmäksi..
Myönnän, että Leijonien pakkipuoli ei ole hyvässä jamassa. Siellä ovat Berg,Numppa,Lehtonen ja Kukkonen ne, jotka pitävät Leijonia pääasiassa puolustuksen suhteen pystyssä.Kuitenkin Suomi vie kullan, näin uskon.
Ajattelin Jere-kohun ollessa kiihkeimmillään,että sama tuo vaikkei siellä olekaan, ettei ole nykykunnossa varmastikaan kelpoinen sinne,mutta olen tullut sen suhteen eri ajatuksiin. Sen suhteen taas en ,että jotain vastuuta jonkun on alettava Jeren aivoihin takomaan. Erkka sen teki ja ihan oikein.
Kyllä mua harmittaa, ettei Jere ole siellä. Tilanteen ollessa se mikä ny on Latviassa, niin hänen taidot todennäköisesti olisivat olleet hyvinkin riittävät. Minua eivät Saravon kaltaiset tyypit vakuuta pätkääkään.Ainakaan eivät oo antaneet aihetta muuttaa mielipidettäni.
Kyllähän Jere melkoinen ikoni on, mutta kun asia on niin, että eihän se, jolla on ongelma, sitä itse ongelmana koe, ainakin useimmiten. Todellinen ystävä auttaa kun tarve sitä vaatii. Miten lie Jeren kohdalla.