Gigantissa huonoa palvelua.
Mainostuotteita ei ole varastossa. Myydään ei-oota.
Mainoshinnat vain syy saada asiakas liikkeeseen ja sitten tyrkytetään kalliimpaa vastaavaa tuotetta.
Kun alkaa kyselemään tarkemmin, myyjille tulee "kiire" jonnekin.
Boikottiin koko lafka, takuukin maksaa???? ja törkeästi! Vastaavan takuun saa ilmaiseksi muualta. Kyllä Gigantti kusee suomipoikaa linssiin pahemman kerran.
GIGANTTI boikottiin!
9
1310
Vastaukset 9
- se ole
se lisäturva mikä maksaa.ja ei ole ainoa mesta mikä vedättää ihmisiä kauppaan mainosten perään.
- S.O.Longinus
Ei ketään kusta silmään jos tämä ei anna itseään kustavan silmään. Typeryys boikottiin!
- ostaa
Gigantista. Olen huomannut saman piirteen tossa talossa.
- SUOMEN KISKURIHINNOILLE
Kyllä se vaan on tehnyt hyvää tuo GIGANTIN tulo suomen elektroniikkamarkkinoille. Hinnat on kautta linjan tippuneet entisistä kartellihinnoista kymmeniä prosentteja kaikissa liikkeissä.
Ja myös MARKANTALO, joka oston kautta joutui samalle omistajalle kuin Gigantti, on terästänyt huomattavasti hintapolitiikkaa.
Kaikki lisäkilpailu on tervetullutta ostajan kannalta.
Ja niitä lisätakuita, joita tarjotaan, ovat tietysti ostajan vallassa täysin. Erittäin kalliisiin laitteisiin ne varmaan ovat paikallaan, mutta peruselektroniikkaan tuskin.
- Sulevi
saman asian.
- Strittaa öögaan.
Linssiin kusee.
- Anonyymi
Täysin ala-arvoista palvelua. Tilasin pesukoneen, joka piti kuljettaa mulle kotiin vieden vanha pois. noh 2 kertaa yrityksen kuljetus epäonnistui tuomaan konetta minulle. Lisäksi ensimmäisen epäonnistuneen kerran jälkeen piti soittaa itse, että miksi kone ei saapunutkaan perille. Ei siinä mitään sovittiin että ilmoittavat ja sovitaan uusi tuonti päivä. noh... ei kukaan soittanut. Soitin uudelleen ja sovimme päivän jolloin koneen olisi pitänyt saapua. Ei näkynyt konetta ja kun soitin palvelimeen taas niin eipä kuulemma oltu lastattu autoon pesukonettani. Asiakas palveluun johon olen joutunut tästä nyt soittamaan 4 krt!! Jono on ollut aina yli 30minuuttia!! Lisäksi valehtelivat ensimmäisellä kerralla käyneensä ovella ja soittaneensa. Päivystelin puhelinta kyseisen päivän -> ollen koko ajan kotona. Valehtelivat siis suoraan ja sanoin sen myös asiakaspalvelussa. Aivan käsittämättömän surkeaa palvelua. En enää osta kyseisestä firmasta ikinä mitään.
- Anonyymi
On se vaan tyhmää ostaa gigantista...
- Anonyymi
Älkää ainakaan maksako verkkokauppaostoksia verkkopankissa etukäteen! Palautustapauksessa ei rahoja kuulu tilille. Palautuksesta jo kohta 4 viikkoa ja he vain isosti pahoittelevat mutta mikään ei etene!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061271
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94888Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31794- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93632- 32625
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10476