Tukipostia
totaaleille
21759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
laitetaan menemään.
Saapahan lähettää vittuilupostia Hihhuleille.
Mille ihmeen hihhuleille?? Tavallisia suomalaisia nuoria miehiä nuo totaalit ovat. Pistää niin paljon vihaksi kun jotkut arvostelevat aseistakieltäytyjiä, jotka ovat todellisia rauhantaistelijoita ja ovat ymmärtäneet sen merkityksen ettei yhteiskunnalla ole oikeutta pakottaa armeijaan tai orjatyöhön. Saatana että ottaa pannuun tämän maan lainsäädäntö kunnolliset totaalit leimautuvat lopuksi elämää oman jalon vakaumuksensa takia.
Kysymys kuuluukin kuinka monessa EU-maassa on totaaleja näitä sinun hihhuleita, mielestäni ei yhdessäkään. Perkele kun voisi tehdä asian eteen jotain että terroristivaltio suomi vapautettaisiin ja ihmiset saisivat elää elämäänsä rauhassa. Miksei kukaan järjestä kunnon kapinaa olisin valmis tuhoamaan kaikki suomen varuskunnat jos saisin jonkun liikkeen aikaiseksi suomessa. Olen niin vittuuntunut tähän maahan että voin istua lopun elämääni vankilassa jos muille miehille saisi vapaan elämän eikä alistumista valtion pakko-orjaksi.
Sinulle sitä vittuilupostia tulisi lähettää tai kirjepommi. Ainakin karkoittaa siperiaan lopuksi elämää.
Sekopää ja tekopyhä mielipuoli yhä jaksaa kaahottaaa mielipuolista valhepropagandaansa.
Todista ja selitä nämä väitteet.
1. Miten Suomi on "terroristivaltio"?
2. Miten yhteiskunta pakottaa "orjatyöhön"?
Äläkä väitä olevasi mikään pasifisti tai rauhanpuolustaja. Olet väkivaltainen ja sotahullu murhamies. Jos olet niin suvaitsevainen ja vapaamielinen, miksi koko ajan haukut, pilkkaat ja uhkailet varusmiehiä ja varusmiespalveluksen tehneitä?
Niinpä niin, Rauhanpuolesta pistää kommentin ja heti on Lukkijurpo perässä. Taitaa olla joku yksinäinen seksuaalisesti turhautunut kaappihomo koko Lukkijurpo kun näyttää noin paljon Rauhanpuolesta kiinnostavan, soittelisi varmaan jotain läähätyspuhelujakin jos numeron vaan tietäisi...
Kyllä tämä nykyinen yhteyskuntamme pakottaa ihmisiä orjatyöhön, se on fakta se.
Avaa silmäsi niin todellisuus aukeaa paremmin.
Väite ei riitä todisteeksi. Todista väitteesi.
Kyllä sinun miespuolisena suomen kansalaisena pitäisi tuntea sen verran suomen lakia että sieltä löytyy todisteet. Laissahan mainitaan että jokainen suomen kansalainen on asevelvollinen tahtoi hän sitä tai ei. Joten jokaisen miehen on annettava elämästään vähintään puoli vuotta valtiolle palkkaa saa muutaman euron päivässä ja vapaus viedään totaalisesti. Sivarissa teet vuoden työtä muutaman euron päiväpalkalla kun toiset voivat saada 100 euroa päivässä.
Nykyään myös työttömät pakotetaan orjatyöhön 500 päivän jälkeen jotta saisivat pitää työttömyyskorvauksensa. Jos tämä kaikki siis ei ole orjatyötä ja ihmisten vainoamista ja alistamista niin mitä se sitten on? Halooo pässi koitahan herätä niistä homofantasioistasi kun selvästi olet rakastunut minuun. Joko huomaat kuinka paljon sinua vihataan tällä palstalla, koska et näe totuutta ja pilkkaat niitä ihmisiä ketkä ovat oikeassa.
Kerrassaan surkea yritys. Katkera vihalitaniasi ei vaikuta minuun, sillä sinulla ei ole mitään järkevää perustetta väitteillesi.
Hei hinttari. Olet ilmeisesti imarreltu koska joku kiinnittää sinuun huomiota. Valitettavasti huomion saaminen ei ole aina hyvä asia. SInä vain nolaat ja nöyryytät itseäsi aina kuin alat kaahottaa tuota väkivaltaista kiukkulitaniaasi. Hengitä paperipussiin - se rauhoittaa.
Huomaatko kuinka paljon sinua vihataan ja halveksitaan tällä palstalla. Eihän sinulle kukaan muu vastaa kuin sinun oma alter egosi ja minä. Ja minä en kannata yhtään terroriajatustasi. Jankkaat suvaitsevaisuudesta, mutta siltikin pilkkaat, haukut ja uhkailet koko ajan.
Älä kakara opeta isääsi naimaan. Sinä se täällä olet sokea ja ja pilkkaat ihmisiä jotka ovat oikeassa.
Jos kerran nämä ei pidä paikkaansa niin PERUSTELE!!! miksi ne eivät pidä paikkaansa. Olenko siis väärässä jos kirjoitan tällaista tekstiä.
Laissahan mainitaan että jokainen suomen kansalainen on asevelvollinen tahtoi hän sitä tai ei. Joten jokaisen miehen on annettava elämästään vähintään puoli vuotta valtiolle palkkaa saa muutaman euron päivässä ja vapaus viedään totaalisesti. Sivarissa teet vuoden työtä muutaman euron päiväpalkalla kun toiset voivat saada 100 euroa päivässä.
Nykyään myös työttömät pakotetaan orjatyöhön 500 päivän jälkeen jotta saisivat pitää työttömyyskorvauksensa.
Sinulla on käsitteet hieman sekaisin nyt. Työttömän ei ole pakko mennä töihin 500 päivän jälkeenkään, sitten vain menettää työttömyyskorvauksen mikä on tarkoitettu vain ihmisen omaksi parhaaksi, ettei syrjäydy ja jöää vain kotiin, vaan on mukana yhteiskunnan toiminnoissa ja samalla tekee hyödyllistä ja kantaa oman panoksensa hyvinvointiin, myös sen korvauksen eteen on oikein tehdä jotain pientä.
Lisäksi asevelvollisuus ei todellakaan täytä orjuuden kriteereitä: orjuudessa ensimmäinen ehto on, että TOINEN IHMINEN OMISTAA TOISEN IHMISEN. Siis orja on omistajansa OMAISUUTTA. orjan omistaja voi esim. myydä orjansa jos hinnasta sovitaan.
linkki:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Orjuus
Jos joku toinen tienaa samassa duunissa vaikka n.2000€ ja toinen saa vajaa 400€ aivan vastaavista hommista samassa työpaikassa,
eikö se siis mielestäsi ole orjuutta?
(Äläkä verta mihinkään vinkuintiaan vaan suomalaiseen nykyorjuutukseen).
Sopisiko se sitten sulle?
Ei kait se raha nyt niin tärkeää ole.
Siis eihän kukaan pakota tekemään samaa työtä tuollaisella nälkäpalkalla. Suomessa kukaan ei omista ketään henkilöä, ja kukaan ei pakota ketään tekemään mitään työtä, vaan jokainen saa täysin vapaasti valita työnsä, työpaikkansa ja ottaa vastaan työtä sillä palkalla millä haluaa. Kaikilla on samat oikeudet opiskella mihin ammattiin haluaa ja tehdä mitä työtä haluaa, ketään ei rajoiteta/syrjitä erikseen minkään syyn takia. Siis miksi suostua hulluna tekemään samaa duunia 400 eur palkalla, jos samasta työstä voisaada 2000 eur? Jos joku hullu suostuu, niin ei se ole orjuutta, ei se ol tyhmä joka palkkaa jonkun tuollaisella palkalla vaan se joka työtä tekee tuolla palkalla.
Ei pakota, niin ei, mutta jos et ota niin pääset karenssille ja mitään ei sitten tipu (ellei sitten jotain todella pientä sossusta).
Kyllä ne työpaikat alkavat olla aika kiven
alla nykyaikana. Töitähän tietty aina riittäisi, mutta palkaakin olisi mukava saada.
Täältä lisää aiheesta:
http://keskustelu.suomi24.fi/servlets/search?start=0&q=orjaty%F6
Etkö ole kuullut uudesta lainsäädännössä, jossa työtön joka on ollut 500 päivää työttömänä voidaan määrätä työhön mistä ei saa palkkaa, muuten hän saa karenssin. Lisäksi siviilipalveluksessa tehdään orjatyötä kieltäytymisestä joutuu ehdottomaan vankeuteen. Pidän kyllä varusmiehiäkin orjina koska eivät he ole siellä omasta tahdostaan ovat ilman palkkaa ja jatkuvan valvonnan alaisena, joten he eivät omista palvelusaikana elämäänsä eivätkä voi määrätä mitä tekevät. Etkö todellakaan ole huomannut millaisessa paskamaassa asumme. Tällaista valtiota siis olisit valmis puolustamaan hengelläsi. Minusta olisi paljon parempi että maa vallattaisiin tämän sorron alta.
Asvelvollisuus ei ole orjuutta, se ei täytä orjuuden määritelmää, koska se on kaikille miehille pakollinen jehovan todistajia lukuunottamatta, eli se on tasa-arvoinen velvollisuus miehille (ahvenanmaalaisilla on lain mukaan myös palvelus eli ns. majakkapalvelus), siviilipalvelukseen joutuu menemään, jos eettinen tai uskonnollinen vakaumus estää osallistumasta normaaliin rauhan ajan asepalvelukseen. Asevelvollista ei omista kukaan toinen ihminen.
Pakko ei ole mennä töihinkään 500 pv:n jälkeen, sitten vain menettää työttymyyskorvauksen, se ei ole pakollista orjatyötä, eikä kukaan omista sinua tässäkään.
>Pakko ei ole mennä töihinkään 500 pv:n jälkeen, sitten vain menettää työttymyyskorvauksen, se ei ole pakollista orjatyötä, eikä kukaan omista sinua tässäkään.
Kyllä sä oikeasti ymmärsit, mutta pitäähän sun heittää tota sun skeidaasi.
Mutta mihinkään töihin ei pakoteta, kuten orjia, orja on toisen ihmisen omaisuutta joka voidaan pakottaa työhön ilman palkkaa. Siinä on vissi ero siihen, että menettää yhteiskunnan ilmaisen rahan, jos ei suostu menemään määrättyihin tehtäviin, sitten vain menettää sen rahan. pakko ei ole mennä mihinkään. Sitäpaitsi nuo työllistymisjutut joilla kannustetaan menemään 500pv:n jälkeen määrättyyn tehtävään ottamalla raha pois vain auttavat ihmisiä: syrjäytyminen vähenee, pääsee mukaan yhteiskunnan tomintoihin ja saa helpommin oikeaakin työtä kun saa työkokemusta yms.
Kyllä sinne perustoimeentulon katkaisun uhalla uhataan (eli pakotetaan). Vai auttavat ihmisiä, herää senkin pässi!
Kukaan ei halua palkata ihmisiä, jotka ovat olleet ilmaisissa "työharjoitteluissa", kun saahan noita ilmaseksikin tekemään.
Haluaisin tukea muitakin rikollisia. Onko yhteystietoja kellään antaa???
Muitakin rikollisia? Eli siis muita kuin?