miä tehdä jos ihastunut henkilöön joka on uskonnollinen?ja hänen perhe? itse en ole. voiko siitä tulla mitään?
mitä tehdä?
linsessa
5187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suvaitsevuutta kehiin. Sun pitää hyväksyä ja kunnioittaa toisen näkemyksiä. Ei hänkään varmaan pidä kaikista sun ajatuksista, sillä me olemme erilaisia.
hänen uskonnollisuuteen. Sen kanssa joudut elämään. Ota siitä selvää, käy hänen kanssaan usk. tilanteissa joissa tapaa käydä, lue joku kirja jota suosittelee.. niin saat kuvan ko. jutusta. Voitko kunnioittaa tältä pohjalta hänen valintaansa? Ei tarvita tappelun aihetta alkupääomaksi (niitä voi tulla muutenkin).
aivan,pitää tutustua ja hyväksyä. muta miettisin vain että mahtaako suhteesta tulla mitään jos en ole uskovainen ja hän on? onko turhauttaa yrittää tai muuta..
ei hän ole mikään peikko vaan sen takia että on uskossa! samanlainen ihminen kun sinäkin. ja kyllä juttunne voi toimia, kun vaan molemmat kunnioitatte toistennu vakaumusta ja sovitte etukäteen mahdollisista riitäkysymyksistä esim esiaviollinen seksi.. :D
onnee teille!
minäkin olen ihastunut erääseen uskovaan poikaan :D eikä se todella tee hänestä huonompaa kohdetta, päin vastoin! itsekin olen, tai haluaisin olla uskossa, mutta olen kovin epävarma eikä oma usko ole vahva.. oma perheeni ei ole alkuunkaan uskonnollinen, hänen on. vaikka ihan turhaan taidan moista edes miettiä, ei juttu taida toimia.. mutta älä turhaan mieti moista, se on vain rikkaus!