Matti Keräsen profiili on suljettu asiattoman sisällön vuoksi. Eilen se vielä oli auki, enkä silloin nähnyt siinä mitään asiatonta. Liekö sinne sitten myöhemmin tullut jotain uutta, jota on pidetty asiattomana.
Matin profiili suljettu
Ihmemies
8540
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hän onkin näemmä nyttemmin muuttanut tunnuksensa Matti-Keraseksi.
profiilit asiattomina sulkee. Jos Matti malttaisi ja yrittäii keskustella, eli tuoda omia ajatuksiaan julki niin profiii pysyisi, mutta kun Matti vaan spämmää täällä muiden tekstejä :(
14.05.2006 kello 09.30 Matti Keränen , Salla.
Tiedän muuten aivan täsmälleen syynkin tähän sulkemiseen. Syy olikin muuten oikein kaksitahoinen :
Ensiksikin debatoin oikein kiivaasti , puhtaasti omine ajatuksini Karjalan palautuksen foorumilla ja tulin todenneeksi sanatarkasti seuraavaa :
" Juuri Tehtaankadulla sijaiitsevasta , meille läheisesti tutun suurvallan lähetystöstä on oikein pyrkimällä pyritty horjuttamaan maatamme sisältäpäin. Ja innokkaita myötäjuoksijoita löytyy vielä nykyjäänkin maamme johtopaikoilta. "
Kaikkihan teistä ainakin tietänevät Stepanovin sekaantumiset 1970-luvulla maamme lakkoihin. Mutta monikohan teistä tiennee , että Kemin lakoissa 1948 ammuttiin kaksi suomalaista työläistä selkään lakkohulinoissa venäläisellä taskuaseella ? Kommunistithan syyttelivät asiasta Suomen liikkuvaa poliisia , joka oli komennettu valvomaan väenkokouksia. Lakkoilu liittyi ministeri Leinon erottamiseen.
Mitä taasen tulee ns. spämmäilyyni , niin olen tosiaankin löytänyt useasti asioita , jotka osuvat yhden suhde yhteen omien käsitysteni kanssa. Koskaan en ole lainannut luvattomasti ketään ja aina olen muistanut mainita lähteeni esim. linkkivinkillä tai teoksen nimellä ...
http://galleria.suomi24.fi/Matti-Keranen
PS. Muutaman kerran on palstamme mainioistamainioin nimimerkki " Nimierkki " aiheuttanut viestini poistamisen näiltä foorumeilta. Vastaukseni oli silloin hänelle aivan asiallinen.
" Nimierkki " näet valitti eräässä avauksessaan , että hänen on niin vaikeaa väitellä vain ja ainoastaan kasvottomien vastustajien kanssa. Vastasin hänelle aivan suoraan keskustelleeni aina omalla nimelläni juuri hänenkin kanssaan Siitäkös tämä " Nimierkki " vetäisi pulttia otsaansa ?
Tuloksena oli sitten viestini poistaminen palstalta ! Että sellaista se lienee joskus kaikenlaisien nimierkkienkin ja nimimerkkienkin demokratia täällä meillä Suomessa.
Varsinkaan Tehtaankadusta ei saisi kertoa tosiasioita ! ! !
"" Nimierkki " näet valitti eräässä avauksessaan , että hänen on niin vaikeaa väitellä vain ja ainoastaan kasvottomien vastustajien kanssa. Vastasin hänelle aivan suoraan keskustelleeni aina omalla nimelläni juuri hänenkin kanssaan Siitäkös tämä " Nimierkki " vetäisi pulttia otsaansa ? "
Muistelen että N-erkki sanoi siinä nostavansa sulle hattua oman nimen käytöstä. Sekö sitä pultin vetoa otsaan on?
"PS. Muutaman kerran on palstamme mainioistamainioin nimimerkki " Nimierkki " aiheuttanut viestini poistamisen näiltä foorumeilta. Vastaukseni oli silloin hänelle aivan asiallinen.
" Nimierkki " näet valitti eräässä avauksessaan , että hänen on niin vaikeaa väitellä vain ja ainoastaan kasvottomien vastustajien kanssa. Vastasin hänelle aivan suoraan keskustelleeni aina omalla nimelläni juuri hänenkin kanssaan Siitäkös tämä " Nimierkki " vetäisi pulttia otsaansa ?
Tuloksena oli sitten viestini poistaminen palstalta ! Että sellaista se lienee joskus kaikenlaisien nimierkkienkin ja nimimerkkienkin demokratia täällä meillä Suomessa. "
Aika paksua pukkaa nyt Matilta ja vaikuttaa hieman väärinkäsitykseltä.
Vastasit ketjuun, jonka olin avannut näille nimimerkittömille räkyttäjille ikään kuin jäähyväisiksi, saivatpahan vielä kerran räksyttää niin että Erkki vastaa. (Erkki ei vastaa enää nimettömille räkyttäjille, lue profiilini). Sinullekin vastasin muistaakseni jotenkin niin, ettei avaus koskenut sinua ja että sinulle nostan hattua siitä että kirjoittelet täällä omalla nimelläsi. Pulttia en Matti Keräsestä ole koskaan ottanut, enkä aio ottaa.
Itse minä sen ketjun poistin, ei ylläpito. Sinun viestiäsi lukuunottamatta se oli pelkkää Karjalan palautukseen mitenkään liittymätöntä paskanjauhantaa, jota ilmestyy yleensä täällä muutenkin jokaisen viestini perään. Mitä säilyttämistä sellaisissa viesteissä on?
"Varsinkaan Tehtaankadusta ei saisi kertoa tosiasioita ! ! ! "
Kerro aivan vapaasti mitä tosiasioita ja mistä ikinä haluatkin kertoa. Copy-pasteamisen sijaan voisit kyllä enemmän napsutella tänne ihan omia ajatuksiasi, jokainen meistä löytää ProKarelian tms. tiedotteet ihan itsekin.
20.05.2006 kello 19.35 Matti Keränen, Turku/Salla.
No niin sen siitä saat arvoisa nimimerkki nimeltäsi " Nimierkki " !
Luulin tosiaankin viestisi poistuneen ylläpidon toimesta enkäpä sitten tosiaankaa
nähnyt vastaustasi kirjoitukseeni ...
Loput ovatkin sitten kumuloitunutta väärinkäsitysten historiaa.
Anteeksipyyntöni olkaapa hyvä ! Ja jättäkää toiste minullekin reagoimisaikaa. Välillä pakkaa töitä sellaisina ryöppyinä , ettei ehdi notkumaan neteissä jopa viikkoonkaan. Kesällä on sitten vapaampaa. Roikkumisen määrän sanelee Varsovan nettikahviloiden ( tähän asti huokeana ) pysynyt hintataso.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000000800&posting=22000000016400844
Sitaatti aikaisempaan avaukseeni tulleesta palautteesta ...
" Ei se ihan noin
Kirjoittanut: tainnut mennä? 14.5.2006 klo 18.52
"" Nimierkki " näet valitti eräässä avauksessaan , että hänen on niin vaikeaa väitellä vain ja ainoastaan kasvottomien vastustajien kanssa. Vastasin hänelle aivan suoraan keskustelleeni aina omalla nimelläni juuri hänenkin kanssaan Siitäkös tämä " Nimierkki " vetäisi pulttia otsaansa ? "
Muistelen että N-erkki sanoi siinä nostavansa sulle hattua oman nimen käytöstä. Sekö sitä pultin vetoa otsaan on? "
Sitaatti päättyy tähän näin ...
Olen tässä ja näin nyt valmis tarkentamaan aiempia puheitani ! Ja pahin syypää tähän on
juuri suomi24.fi - porttaalin näiden foorumeiden ylläpito.
Kun sain sähköpostiini " [email protected] " ilmoituksen avaukseeni tulleesta
palautteesta - ilmeisestikin juuri tuo edellämainittu ' Nimierkin ' tunnustus meikäläiselle - ja aloin
innolla etsiä tuota palautetta , niin sain tylyn viestin suomi24.fi - sivustolta " tämä avaus on
poistettu ... ".
Näin minulta siis tosiasiassa jäi näkemättä tuo arvoisan " Nimimerkin " vastaus minulle.
Vastausviesti ja ilmeisesti pätkä koko tuosta keskusteluketjusta kun olikin poistettu !
Lausunkin täten vilpittömät kiitokseni totuudenpuhujalle " Ei se ihan noin ... tainnut mennä ? "
Muilta osin aion pysyä väitteissäni tämän foorumin aroista aiheista kuten Tehtaankadun lähetystö taikka valtiovaltamme ylimmän johdon laajamittainen poliittinen korruptio - alias Hyvä Veli Järjestelmä - ja niin edelleen ja niin edelleen ...
Sallassa 15.05.2006 kello 11.40 " Matti-Keranen " alias Matti Keränen.
16.05.2006 kello 14.15 Matti Keränen , Salla.
http://www.satanen.com/index.php?k=yleista&sivu=show&id=463
äArto Lahti vaatii valtiojohdolta salailun lopettamista @ 21.12.2005
Arto Lahti vaatii valtiojohdolta salailun lopettamista:
Onko presidentti Halosella itsellään jotain salaamista Koiviston konklaavissa, kun hän ei uskalla antaa asiakirjoja julkisuuteen?
- Oranssi kumous Suomessa on alkanut ja meidän tehtävämme on viedä sitä
aktiivisesti eteenpäin, korosti puolueista riippumaton presidenttiehdokas
professori Arto Lahti..
Professori Lahti vierailee Merikievarissa 25.12.2005. Jouko Elevaara on haastanut Arto Lahden laulamaan karaokea Merikievariin. Lahti on syntisin Merikarvialta.
- - - - - - - - - - - - -
äMitä konkreettisia esimerkkejä tällaisesta salailusta on ja keiden oikeuksia
ei oteta huomioon, professori Lahti? - Tuorein tietoon tullut salailu on
ehdokas Tarja Halosen presidenttinä tekemä päätös salata ikuisiksi ajoiksi
ns. Koiviston konklaavin asiakirjat vuodelta 1992.. Kuitenkin satojen
tuhansien ihmisten ihmisoikeudet ja erittäin merkittävät taloudelliset
oikeudet voivat riippua näiden asiakirjojen käyttämisestä todisteena.
- On täysin oikeustajun vastaista, että presidentti ryhtyy näin voimakkaasti
salaamaan toisen presidentin tekemisiä kansalaisten vahingoksi. Onko
kumpikin heistä unohtanut, että he itse hakeutuivat kaikin voimin
presidenteiksi ja samalla kansan palvelijoiksi, eivätkä toimimaan sitä
vastaan? Onko Halosella itsellään jotain salaamista asiassa, kun hän ei
uskalla antaa asiakirjoja julkisuuteen, kysyy presidenttiehdokas professori Arto Lahti.