Lööpit kuriin!
Vetoomus netissä
4287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vastustaa vapaata tiedonvälitystä. Kaikenlaisia kieltoja ne ihmiset kaipaavat. Etsikää jotain todellista kiellon aiheita.
samaan syssyyn, saa poliitikotkin mellastaa rauhassa ei o toimittajia arvostelemassa.
boikoitoida lööppejä on olla ostamasta ja tukemasta niitä.
lööpit kirjoittavat p**kanjauhantaansa niin kauan kuin yksinkertainen kansa niitä haluaa ostaa. ok, ovathan ne keventävää lukemista mutta juuri mitään tarpeellista tietoa niissä ei ole ja totuutta vääristellään..
"Jos adressi kasvaa riittävän isoksi, se luovutetaan iltapäivälehdille loppuvuodesta 2006."
Ehkä sitä ei kannata NIILLE luovuttaa, vaan pikemminkin perinteisille tahoille, niinkun päättäjille kuten kaikki muutkin addressit. Ja lainsäätäjät voisivat siiten miettiä tekevätkö sellaisen lain, jolla kielletään lööpit.
Musta se olisi parempi ajatus, koska muuten jos ne hyeenoille luovuttaa, niin nehän vaan kattoo, että ketkä ovat heidän "vihollisiaan".
(Oletko tullut ajatelleeksi tuota?)
Valmiiksi tehty musta lista heidän käyttöönsä. Hmm? Mun mielestä tässä pitää edetä lainsäädännöllisiä keinoja pitkin. Yleensä ne luovutetaan kansanedustajille tai ministereille eduskuntatalon portailla. Ei I-lehtien tarvitse tietää KETKÄ heitä vastustavat. Ja muutenkin, totaalikielto on parempi ratkaisu kuin osittainen piilotus.