USA sekaantunut myös Somaliassa

USA:lla on likaiset näppinsä myös Somaliassa, jossa kerrotaan sisällissodan toisen osapuolen olevan Yhdysvaltain tukemia.

http://www.yle.fi/uutiset/oikea/id34255.html

Siis lisää ruumiita USA:n piikkiin.
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

saa tappaakiin vaikka sukupuuttoon, eipähän vanhat virastoämmät raahaa niitä tänne elätiksi

Äänestä
  • Britannian ehdonalaisvangit tekevät tuhansia rikoksia

    Vankilasta koeajalle päästetyt rikolliset tekevät Britanniassa kuukausittain noin 10 000 rikosta, kertoo Sunday Telegraph.

    Lehti on käyttänyt lähteenään sisäministeriön asiakirjoja, joiden mukaan keskimäärin 7 800 ehdonalaiseen vapauteen päässyttä vankia joko pidätetään, tuomitaan tai saa varoituksen joka kuukausi. Rikoksia nämä vangit tekevät 10 200.

    Suurien rikoslukujen arvioidaan aiheuttavan lisää päänvaivaa pääministeri Tony Blairin hallitukselle. Blairin hallinto on joutunut viime viikkoina ankaran arvostelun kohteeksi, koska sisäministeriö on vuosien varrella vapauttanut yli tuhat ulkomaalaista vankia näiden istuttua tuomionsa loppuun eikä ole harkinnut heidän karkottamistaan. Osa vapautetuista vangeista on sittemmin syyllistynyt uusiin rikoksiin.

    Blair vannoi panevansa rikollisuuden kuriin päästyään pääministeriksi vuonna 1997.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fun CL kirjoitti:

USA:lla on likaiset näppinsä myös Somaliassa, jossa kerrotaan sisällissodan toisen osapuolen olevan Yhdysvaltain tukemia.

http://www.yle.fi/uutiset/oikea/id34255.html

Siis lisää ruumiita USA:n piikkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu