Kaksinaamainen vennamolaisjuntta on tuhottava puolueesta. Sehän lipoo äänestäjiensä persereikiä tarkoituksenaan turvata oma toimeentulo. Mm. röhövatsainen Soini pyrkii kaikissa henkilövalinnoissaan ja demagogisissa puheissaan vain ja ainoastaan siihen, että yli 5000 euron kuukausiliksa lisineen säilyisi ja voisi vetää naamaansa herkkuja niin että perse entisestään leviää. Sitten se hoidattaa elintapasairautensakin veronmaksajien rahoilla.
Kuka on sen suurempi tuloerojen kasvattaja kuin Soini itse? Hän syyllistää OMALLA TYÖLLÄÄN rikastuneita ihmisiä saalistamisesta, mutta itse hän on pelkkä tyhjäntoimittaja, joka nostaa n. 5-10 kertaa suurempaa kk-palkkaa kuin äänestäjänsä.
Kuka on sen suurempi tuloerojen kasvattaja kuin Soini itse? Hän syyllistää OMALLA TYÖLLÄÄN rikastuneita ihmisiä saalistamisesta, mutta itse hän on pelkkä tyhjäntoimittaja, joka nostaa n. 5-10 kertaa suurempaa kk-palkkaa kuin äänestäjänsä.
Vastaukset 7
Vanhimmat
parempiensa menestystä ... :D
tarvitse siihen mitään JKa:ita tai muitakaan persekärpäsiä jatkuvasti lussuttamaan sulkijalihastani!
se kaveri, joka ajaa linja-autoa? Oletkos kuullut että sellainen tyyppi heitetään ulos puolueesta?
SOSIALISTIKIN ajaa bussia, mutta ei hän kuitenkaan ole se jota uskottelette. Eli Vielä kerran kaikillee yhdessä ja erikseen. KÄDE ja SOSIALISTI on ttäysin eri henkilöitä ja ehkä eivät koskaan ole edes tavanneet.
Mitä tulee tuohon ulosheittoon, niin haluan nähdä sen henkilön joka ko.asiaa vaatii ja millä perusteilla, ja miten tuo mahtaa käytännössä tapahtua. Kyseessä kun ei ole mikään takahikiän maamies seura jossa toimitaan miten sattuu.
Eikö kukaan ole vielä esittäny erottamista?
Mitäs ne puheet on ollu että perussuomalaiset ei mukamas kestä kritiikkiä?
KÄDEhän sekoilee taas omissa puheissaan.
Jos minä sanoisin,että sosialisti on tuhottava.
Olet selvästikin kateellinen, kun et ole yhtä lahjakas poliitikko kuin mm. mainitsemasi Soini. Miksi muuten nostat koko ajan Soinin nimen esille? Soini taitaa olla sinulle joku pakkomielle?