Kiinnostais tietää onko täällä oikeasti lotossa rikastuneita?Miten elämä on muuttunut,vieläkö olette töissä??
Sen päätin,että jos itselle kilahtaa täyspotti lopetan ainakin nykyisen paskaduunini kertalaakista..
Onkos täällä Lotto miljonäärejä?
7
3891
Vastaukset 7
- oli täällä
Yksi vakiomiljonääri (markoissa 200,000€) oli, mutta en tiedä lottovoittajista.
- se oli
selventävästi sanottu:D
- Vottanut.
Ei miljonäärejä, mutta 900 000 (noin) olen kerran voittanut. Rahoista ei ole enää mitään jäljellä (siis käteisenä). Hankittiin talo ja laadukas auto. Talo maksoi tuolloin 700 000mk ja auto 200 000mk (keräily jaguaari) Talosta saisi (en ole myymässä) nykyään tollaset 250 000€ ja autosta varmaan ainakin 60 000€ (autoakaan en todellakaan myy). Töissä käyn tavallisesti, kuten muutkin ihmiset, mutta on se vaan kivaa kun tietää että jos tiukka paikka tulee voi realisoida omaisuutta.
En muuten nykyään enää lottoa, sehän olisi aivan turhaa, ei se salama kahta kertaa samaan paikkaan osu.- Voittanut.
Markkoja ei euroja
- ......
"salama" ei ehkä... mutta on todennäköisempää että salama iskee 2 kertaa samaan kohtaan kuin ei lainkaan, niin miksi ei sitten "salamakin"?
- odotellessa
...... kirjoitti:
"salama" ei ehkä... mutta on todennäköisempää että salama iskee 2 kertaa samaan kohtaan kuin ei lainkaan, niin miksi ei sitten "salamakin"?
mummini voitti vuonna 1993 15 miljoonaa markkaa puoliksi uhden toisen mummon kanssa.kummallekin rapsahti 7.5mil.penniäkään en ole saanut=(
- Nimetön
odotellessa kirjoitti:
mummini voitti vuonna 1993 15 miljoonaa markkaa puoliksi uhden toisen mummon kanssa.kummallekin rapsahti 7.5mil.penniäkään en ole saanut=(
Keksi hyvä syy pyytää rahaa. Kyllä mummi kun kupsahtaa niin toinen vanhemmistasi saa rahaa riippuen mummin lasten lukumäärästä. Itse en viitsi edes lähteä mainostamaan, oli aikoinaan niin sotkuinen pesä jota selvittelin, eikä siitä mitään jäänyt. Setäkin luultavasti testamenttaa omaisuutensa jonnekin muuallle; joten lotto vaan pyörimään, kyllä se joskus kopsahtaa tai sitten ei. Ei tässä maailmassa työllä rikastu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521060
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍113994Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust49978Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7874- 89816
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.4684Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista25637Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it190633- 73607
- 57603