Kiinnostais tietää onko täällä oikeasti lotossa rikastuneita?Miten elämä on muuttunut,vieläkö olette töissä??
Sen päätin,että jos itselle kilahtaa täyspotti lopetan ainakin nykyisen paskaduunini kertalaakista..
Onkos täällä Lotto miljonäärejä?
7
3821
Vastaukset
- oli täällä
Yksi vakiomiljonääri (markoissa 200,000€) oli, mutta en tiedä lottovoittajista.
- se oli
selventävästi sanottu:D
- Vottanut.
Ei miljonäärejä, mutta 900 000 (noin) olen kerran voittanut. Rahoista ei ole enää mitään jäljellä (siis käteisenä). Hankittiin talo ja laadukas auto. Talo maksoi tuolloin 700 000mk ja auto 200 000mk (keräily jaguaari) Talosta saisi (en ole myymässä) nykyään tollaset 250 000€ ja autosta varmaan ainakin 60 000€ (autoakaan en todellakaan myy). Töissä käyn tavallisesti, kuten muutkin ihmiset, mutta on se vaan kivaa kun tietää että jos tiukka paikka tulee voi realisoida omaisuutta.
En muuten nykyään enää lottoa, sehän olisi aivan turhaa, ei se salama kahta kertaa samaan paikkaan osu.- Voittanut.
Markkoja ei euroja
- ......
"salama" ei ehkä... mutta on todennäköisempää että salama iskee 2 kertaa samaan kohtaan kuin ei lainkaan, niin miksi ei sitten "salamakin"?
- odotellessa
...... kirjoitti:
"salama" ei ehkä... mutta on todennäköisempää että salama iskee 2 kertaa samaan kohtaan kuin ei lainkaan, niin miksi ei sitten "salamakin"?
mummini voitti vuonna 1993 15 miljoonaa markkaa puoliksi uhden toisen mummon kanssa.kummallekin rapsahti 7.5mil.penniäkään en ole saanut=(
- Nimetön
odotellessa kirjoitti:
mummini voitti vuonna 1993 15 miljoonaa markkaa puoliksi uhden toisen mummon kanssa.kummallekin rapsahti 7.5mil.penniäkään en ole saanut=(
Keksi hyvä syy pyytää rahaa. Kyllä mummi kun kupsahtaa niin toinen vanhemmistasi saa rahaa riippuen mummin lasten lukumäärästä. Itse en viitsi edes lähteä mainostamaan, oli aikoinaan niin sotkuinen pesä jota selvittelin, eikä siitä mitään jäänyt. Setäkin luultavasti testamenttaa omaisuutensa jonnekin muuallle; joten lotto vaan pyörimään, kyllä se joskus kopsahtaa tai sitten ei. Ei tässä maailmassa työllä rikastu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006404
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303833törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283210Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3701736- 331398
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46979Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11966Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11890- 42869