Millainen on Moven menestyjä?
Itse olen menestynyt verkostomarkkinoinnissa erittäin hyvin aikanaan ja myös Moven toimintaa olen seuraillut. Tunsin myös aikanaan Suomen Sevenin johtaja organisaatioita ja näistä "koijjareista" nyt hyvin moni toimii myös Moven organisaatioissa ja Team Infinityssä "johtajina" mm. O.A., M.R., O.S., T.K., J.A, J.I. S.L. .
Mutta mitä se toiminta oli Sevenin aikaan, niin muutama esimerkki siitä, josta voitte vetää johtopäätöksen mitä Moven organisaatiossa tapahtuu nykyään:
-Ensimmäisenä kaikenlaisella hölynpöly promotuksella pidettiin organisaatioissa ihmiset liikkeellä. Kaikkea keksittiin, että ihmiset jaksaisivat rekrytä. Nyt on tulossa sitä ja sitä, ja kun teet sen ja sen niin näistä tuotteista saat sellaisen passiivisen tulon, että ensivuosi menee sulla sit etelän lämmössä, tai uudella autolla ajellessa. Kuullostaako movettajista tutuilta?
-Sevenin aikaan näyteltiin tilikuitteja. Oli ne hurjia, itsekkin pystyin näyttämään suht isoja kuitteja, mutta niitä pystyi kerryttämään useita viikkoja, ennen kuin otti maksut ulos. En tiedä vieläkö movettajat tilikuittejaan näyttelee? Jos näyttelevät, niin pyydäppä nähdä tilikuitit useammalta viikolta. Ei taida löytyä, niitä isoja tilikuitteja peräkkäisiltä viikoilta, kuin muutamalta henkilöltä (O.A., M.R.), ja nekään ei ole tullut muusta kuin rekrytoinnista.
-Kimppa-autoilla oli helppo promottaa alalinjaa ja vaikka mitä. Ostettiin porukassa, joku auto tai oikeastaan otettiin laina jonkun nimiin ja maksettiin sitä porukassa sitten pois. Sillä sitten kelkottiin porukkaa liikkareille.
-Aivopesu koulutukset, eli näyteltiin hienoja kuvia ja puhuttiin kuinka normaali työ ei ole palkitsevaa, vaan yhtä rottarallia. Tosiasiassa itse oltiin pahimmassa rottarallissa. Perheelle ei ollut aikaa ja kaverit sai jäädä. Ainut mille oli aikaa oli Seveni. Oli se hullua. Taitaa monella Movettajallakin mennä tällä hetkellä hommat samaa rataa. Ainakin heillä joita minä tunnen. Yksikään heistä ei ole päässyt rottarallia karkuun.
-Team Infinityn promotus, eli kun yksi firma ei toiminut, niin onneksi teamia oli promotettu. Sitten vaan organisaation siirtoja seuraavan firmaan ensin Naturesista Seveniin ja Sevenistä sit porukkaa lähti oikein kunnolla Moveenkin. Kerrottiin, että kun Team infinityn kanssa tekee töitä, niin 1-2 vuotta ja tienaat passiivisesti kymmeniä tuhansia euroja kuukaudessa. Kävin parilla Moven BPS:llä ja siellä ne tais puhua 10.000 eurosta kuukaudessa 12-24 kuukauden työn jälkeen. Kuinka moni sen on tehnyt Team Infinityssä. VASTATKAA MOVETTAJAT TÄSSÄ KETJUSSA SIIHEN! Jos ei vastauksia tule, niin tulkitsen asian niin, että homma on yhtä hypetystä, niin kuin se oli Sevenin ja Naturesinkin aikoihin.
Eli, jotta olet Movessa (Team Infinityssä) menestyjä sinun on pitänyt todennäköisesti:
-Promottaa jotain skeidaa, ja huijata näin ihmiset rekryamaan uusia ihmisiä mukaan.
-Valehdella tuloista alalinjallesi ja prospekteillesi.
-Ostaaa kimppa-autoja ja promottaa niillä, kun omaan ei ole varaa.
-Pitää aivopesukoulutuksia ja saada ihmisiä sinne, vaikka itse olisit pahimmassa rottarallissa ja et tiedä ketään kuka olisi saavuttanut Team Infinityssä todellisia passiivisia tuloja.
Millainen on Moven menestyjä
7
1270
Vastaukset
- -----------------------
" VASTATKAA MOVETTAJAT TÄSSÄ KETJUSSA SIIHEN! Jos ei vastauksia tule, niin tulkitsen asian niin, että homma on yhtä hypetystä, niin kuin se oli Sevenin ja Naturesinkin aikoihin. "
-Miksi oletat että ksikki tiimiläisert lukisivat tätä forumia. Onko hypetystä se, että jo nyt on parikymmentä kauppaa ja valtava määrä kanta-asiakkaita. Sevenin aikana tosiaankin oli pakko hypettää, kun ruotsalaiset eivät saaneet mitään aikaiseksi. Eivät mitään. Eivätkä ole saaneet vieläkään. Niillä on aika lailla erilainen mentaliteetti.
Ennen oli ennen ja nyt on nyt. Ala kehittyy ja on hieno olla mukana jossain sellaisessa mitä kukaan muu ei ole koskaan ennen tehnyt.- -----------------------------
"Ennen oli ennen ja nyt on nyt. Ala kehittyy ja on hieno olla mukana jossain sellaisessa mitä kukaan muu ei ole koskaan ennen tehnyt"
AHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAH
Päivän parhaat naurut!! Voitti mm. iltapäivälehden lööpin: "Matin äitienpäivälahja: Merville musta silmä" - AdaFlink
... ja kerran vielä heh. Eikö muka kukaan ole aikaisemmin kusettanut? Sittenhän te olette ensikertalaisia ja pääsette ehkä pikkasen pienemmillä tuomioilla.
Heh, hehhhhhhhh...
Ja mitaan ette voi... - -------------------------
AdaFlink kirjoitti:
... ja kerran vielä heh. Eikö muka kukaan ole aikaisemmin kusettanut? Sittenhän te olette ensikertalaisia ja pääsette ehkä pikkasen pienemmillä tuomioilla.
Heh, hehhhhhhhh...
Ja mitaan ette voi...En ihan oikeasti uskonut vastustajia näin lapsellisiksi.
- mursis
------------------------- kirjoitti:
En ihan oikeasti uskonut vastustajia näin lapsellisiksi.
Kiitos tilauksestanne!
http://netcode.no-ip.org/~ospi/ravestore/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=22&category_id=10&option=com_virtuemart&Itemid=26
RAVE palvelee parhaiten! - ei tienaa
Eli kysymyksessähän oli alkuperäisti kyse siitä, että nimeä henkilö joka Team Infinityssä tienaa passiivisesti 10.000 euroa /kk? Tämän vissiin jokainen sisälukutaitoinen osasi tekstistä tulkita.
Niinhän Team Infinityn koulutuksilla kerrottiin, että ei kukaan lähde tekemään bisnestä movestoren tai S2E:n takia, vaan sen passiivisen tulon takia. Ja se tässä on naurettavaa, kun koulutuksilla puhutaan, että kun tekee töitä Team Infinityn kanssa 12-24 kuukautta, niin sen jälkeen tienaa 10.000 euroa kuukaudessa. Ja kukaan EI TEAM INFINITYSSÄ (MOVESSA) TIENAA 10.000 euroa kuukaudessa passiivisesti!
Naurettavaa hypetystä koko touhu!!! Kusetetaan, että tienataan vaikka mitä tai ainakin tienaa kun Team Infinityn kans tekee töitä ja silti kukaan ei tienaa sitä passiivista 10.000 euroa kuukaudessa. HAHAH! - Missä?
" Onko hypetystä se, että jo nyt on parikymmentä kauppaa ja valtava määrä kanta-asiakkaita."
- Missäs nää kaupat on kun ei ainakaan S2E:ssä? Ovatko ne Isossa Omenassa tai Itäkeskuksessa? :-D
Hanki jo oikea päivätyö, äläkä veivaa ystäviäs.
Sitäpaitsi ei R-kioskikaan olisi kymmenen R-kioskia, jos karkkihylly olisi Karkkikauppa(tm), jäätelöallas Jäätelöparatiisi(tm), röökihylly Savu-Unelma(tm) jne. Eli kuten Movestore nykyään S2E:ssa. Niitäkö meinasit, joskin kerroit niiden lukumäärän huomattavan paljon vituiksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316894Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235434- 1152573
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152051Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361758Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111992- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto31872Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44869