Sunkun "kiristys"
Kirjoittanut: Jaba_43 16.5.2006 klo 12.57
Sunkku junaili punapääoman turvaan STS:n kautta, kun EKA-Yhtymä alkoi kaatua kaikkine pääomasijoitusyhtiöineen, joihin oli ennätetty siivota OTK-laisen osuustoiminnan kiinteä omaisuus Kansasta, Hakasta ja muista E-liikkeen osakeyhtiöistä.
Ilmeisesti SDP oli Sunkulle isommassakin kiitollisuudenvelassa ja maksoi palkkiot minimoimalla Sunkulle tuomitut vahingonkorvaukset.
Kepukin tämän hyvin tiesi, mutta menetteli aika tyhmästi, kun koetti Jäätteenmäen käräjöintivimmalla saada Lipposta liriin, vaikka se oli selvää, että demareiden sisäinen solidaarisuus piti niin hyvin, että vain homman Lipposen käskystä junaillut Alho uhrautui.
Hyvin kiteytetty
2
67
Vastaukset
- yx vaan
määki luulen.
- Jaba_43
Sunkku on tehnyt muitakin palveluksia isänmaalle. Silloin, kun markka joutui kansainvälisten valuuttaspekulaattoreiden pelinappulaksi ja markkaa piti ostaa turvaan, Sunkku käytti kansainvälisiä, STS:n aikana hankkimiaan pankkisuhteita ja sai pelkällä puhelinsoitilla aikaan, että Deutsche Bundesbank osti Suomen markkaa niin paljon, että spekulaattoreiden aikeet kaatuivat ja markka pelastui, kun Suomen Pankilta olivat jo pelimerkit loppuneet.
Älä kysy tietolähdettä. Tämä on suoraan SDP:n sisärenkaasta saatu tieto, joten kiitollisuudenvelkaa Sunkun suuntaan oli kyllä olemassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475505Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612436Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181900Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1461773- 171635
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361622Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5141881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771098Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281089