Aikamedia kustantamakauppaa kirjoja:
Tim LaHaye - Jerry B. Jenkins
kirjoja ja elokuvia, jotka muovaavat uskovaisten mielen ohi Raamatun. Leif Nummela (Lasekttu Aika) haastaa tutkimaan Raamattua ja luottamaan siihen. Hän tuo tämä väärän opin esille, minkä tuosta kirjasta johtopäätöksenä esim. asiasta tulkittuna tuo Aikamedian kirjojen ja opetusten sarjan aivan harhaksi.
Miksi näin hallitseva kirstillinen ryhmä tuo silkkihansikkain väärää oppia uskovien keskelle?
Täälläkin kaikuu tätä harhaa kirjoituksissa salaisine tempaamisine ym.
Valtaisa määrä kirjoja Kadotettu maailma 1-5 ja myös elokuvina 1-3 jne.
Eikö Raamattu sitten heille riitä? Tällaiset selitysromaanit.
Lisätään vielä Viimeisten päivien vaellus 13 kirjaa, josta yksi teoriakirja.
Ei ihme jos Raamatun opetus ei mene perille.
Suosittelen sanoutumaan irti kaikesta tästä harhasta ja palaamaan Raamattuun.
Olisi herätysliikkeitten hyvä ruveta ruotimaan näitä opuksia, että kirkon opetus säilyisi raittiina.
Aika on uskoa, ja aika epäillä!
2
83
Vastaukset
- huutolaispoiga
Adventisteja ja heidän kirjojaan on täällä moitittu täysin oikeasta syystä.
Haukkukaa lisää!
Se on kuitenkin vasta jäävuoren huippua.
Voi perustellusti sanoa, että muidenkin suuntien kirjat hyvin harvoja poikkeuksia lukuunottamatta ovat yhtään parempia Hengellisessä totuudessa.
Vapaiden suuntien myyntipöydät pullistelevat huonoja ja vääriä kirjoja.
Olen itse ollut vuosikymmeniä noiden kirjojen lukijana ja herännyt asiaan vähitellen.
Vanhoja kirjoja selaillessaan sen huomaa koko karmeudessaan.
Monissa niissä on sellaista joka on jo nyt sanottava historiallisiksi mahdottomuuksiksi toteutua maailmamme nykyjaoituksen ollessa noista ajoista poikkeava.
Näin muukin kirjojen sisälmys joutuu uuteen valaistustilanteeseen.
Valehtelematta minunkin kirjoissani on kiinni toitatuhatta mummonmarkkaa hömppäostoina hengellisten kirjojen myyntipöydiltä.
Neuvikaa hyvät ystävät, mistä saan korvausta kärsimästäni petollisesta asiakassuhteesta? A-Puva - kirjahyllyissä.
Tuleva polvi tulee nämä kirjat penkomaan ja tuomitsemaan harhaksi, kun aika koittaa.
Nyt on sokeus, etteivät sitä näe kuin jotkut harvemman, ja hekin kirkon piiristä olevia Raamatunopettajia. Toivon, että jo nyt alkaisi Raamattu kiinnostamaan ja nämä rahakenruukirjallisuus häviäisi kirjapöydistä.
Puolisoni "siivosi" vanhasta kirjahyllyn ja jätti sinne jonku harvan kirjan lisäksi ison 3.osaisen Raamatun tietosanakirjan ainoastaan.
Kaikki vuosikymmenen saatossa tulleet Suomen Raamattuopiston kirjat jäi Herännäispappien saarnoja ja jokaiselle päivälle oma sananpaikkaa mitä on kertynyt ne jäi. Nykyajan utopiahapate tunnekuohu kristillisyys hävisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316894Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235434- 1152573
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152051Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361758Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111992- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto31872Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44869