Imaami sammahti taksitolpalle

Kävi imaamille köpelösti. Heitettiin ulos jo yhdentoista aikoihin ja sammahti odottaessaan taksia. Voi voi.
5222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Täällä ollaan vieläkin kämpin porealtaassa polskuttelemassa. Ei kyllä tiedetä kuka on taksitolpalle simahtanut, mutta ei se meidän porukasta kyllä kukaan ole.

Meillä on ihan rento ja mukava meininki.On syöty ja juotu kohtuullisesti kaikkea hyvää, ja koplalaisilla ei ole tapana muutenkaan sammua. Tosin joskus ollaan jouduttu vennamolaisia nurmikolta hakemaan, mutta sattuuhan sitä kokeneemmallekin. Onneksi oli kopla paikalla, kun omat ei huomannut, että yksi oli joukosta poissa, FS siellä ei näy.

Mutta kaikkea satua se kateellinen mielikuvitus teettää, että ihan imaameja koplassa. ;D Tässä porukassako IMAAMI!

ps. tää uus läppäri on kätevä ja onneksi myös roiskevesi suojattu, kun tuo porealtaan vesi vähän roiskii. äytyykin hieman pienentää poreilua. Pärjäilkää!

Äänestä
  • Imaamilla on oma autonkuljettaja ja virka-auto. Mitä se taksitolpalla teki?

    Äänestä

Veikö taxi vai nappikalle? Saako kuumaa kuppia vai koppi koomaa näin aamusella? Sosialistia ei oo nyt vähään aikaan kuulunut, etusivulla ihan näkymättömissä. Taitaa käydä käsikynkkää Imaamin kanssa, kun yhtäaikaa olevatten hiljaa.

Äänestä
  • Viikon uutisvuoto tiesi kertoa:

    Kopla pelastettiin lietesäiliöstä keskiviikkoaamuna Etelä-Suomessa. Pari ohikulkijaa auttoivat pois Koplan säiliöstä kahden kuusenrangan avulla.

    Koplaa ei haluttu lopettaa, sillä sillä on todennäköisesti lukuisia kannattajia.

    Koplan nukuttaminen ei onnistunut, sillä paikkakunnalla ei ollut tarkoitukseen sopivaa vanhavennamolaista.

    Pelastajilla ei taasen löytynyt rohkeutta laskeutua lietesäiliöön antamaan rauhoitusryyppyä.

    Väsynyt Kopla kiipesi kuitenkin omin voimin pois lietesäiliöstä ja juosta lönkytteli läheiseen metsään.

    Äänestä

Kuka on imaami ja mistä bileistä.
Kerro täsmällisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koplan bileistä kirjoitti:

Kävi imaamille köpelösti. Heitettiin ulos jo yhdentoista aikoihin ja sammahti odottaessaan taksia. Voi voi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu