Törkeää käytöstä Leijonilta, häviävät Kanadalle tahallaan, jotta saa Valko-Venäjän vastaansa. En olisi ikinä uskonut, mutta näin se vain on. Todella säälittävä joukkue. En kyllä kannata moista vässykkälaumaa enää näissä kisoissa.
Vässykkä leijonat
Ex-fanittaja
3157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
eipäs nyt aleta tuota sontaa jauhaa! tahallaan ei hävitty, kanada oli selvästi parempi. ja sitä paitsi suurin todennäköisyys oli, että saadaan ruotsi eikä valko-venäjä vastaan puolivälierissä! meillä kävi tuuri, kun usa yllätti tsekit joten kanada-pelillä ei juuri vaikutusta asiaan. naurettavaa edes mainita tuollaisesta asiasta.
...
Kyllähän sä nyt itekin varmasti näit kuinka kovasti Suomi koitti 3. erässä tehdä maaleja! Siis jos ne olis halunnut hävitä, niin enpä usko, että ne olis niin kauan aikaa koittanu tehä maaleja! Ei Suomen joukkue nyt mikään Ruotsi oo! Turha luulla, että Suomi sellaseen peliin alentuisi!