SEURAAVAT VAALIT

"Don" Heinäluoma saa ottaa suuren vaalitappion ensikeväänä takkiinsa ja saa maistaa oppositiota muutamaksi vaalikaudeksi peräkanaa.Sitähän demarit jo sydän kylmänä pelkäävät.Heinäluoman "kepulandia" loanheitto kertoo siitä vahvasti.Heinäluomaa selvästi nyppii ,kun hän ei ole saanut omienkaan kannatusta taakseen ja kaikki nauravat hänellle ja eivätkä kansalaiset pidä häntä uskottavana ministeripostin hoitajana.
6269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

SDP on saanut poliitiikallaan tähän maahan miljoonaisen köyhälistön, vienyt lähes kaikki kansalaisoikeudet, jopa hetronussimisestakin ollaan tekemässä seksinostorikosta...
Todellinen törkeys on ajaa ennakkosensuurilistat nettiin lapsiporno käsikassarana. Ennakkosensuurin kieltää kaikissa tapauksissa perustuslaki, siinäkin tapauksessa että hallitus siihen painostaisi!
Tämän maan pelastaa vain SDP:n äänestäminen oppositioon!

Äänestä
  • ei siihen tarvitse liittää lapsipornolakia. Kyllä sellainen tarpeen on, kun sairailla tyypeillä ei mitään päässä.

    Äänestä

  • mennä mutta kirjoitti:

    ei siihen tarvitse liittää lapsipornolakia. Kyllä sellainen tarpeen on, kun sairailla tyypeillä ei mitään päässä.

    Lapsipornoestoilla pakotettiin operaattorit asentamaan liikennesuotimet, jonka jälkeen operaattoreita käskytetään milloin minkin poliittisen syyn perusteella.
    Lähes kaikki seksisivustot suljetaan "lapsipornona" hämäykseksi.
    Sivussa häiriintyy muu nettiliikenne pahoin,
    joten hallitukselle kiusallinen tieto voidaan bannata.
    Jotkut uskovat joulupukkiin, jopa demareihin, miä en.

    Äänestä

melkoinen hässäkkä siitä SAKn avulla masinoidaan. SDP ja tarja ovat hallinneet, mutta kun valta muuttuu niin näiden tekoset laitetaan taas porvarihallituksen piikkiin, - kuten viimeksikin.

Äänestä

kovemmasta päästä. Toisaalta hän on huumorintajuton ja säälittävä, parkui jo pressavaalienkin aikaan että porvarit ovat jutelleet keskenään, niinkuin se nyt ei olisi länsimaissa luvallista. Sitäpaitsi demarit itse ovat olleet vasureiden kanssa liitossa kymmeniä vuosia, siitä hän ei puhunut mitään. Heinäluoma on tottunut pelaamaan kulisseissa, mutta nyt hänen pitääkin pelata näkyvillä. Kyllä tässä melkoinen show on tulossa.

Äänestä

Suomen poliittisessa järjestelmäss yksi ja sama puolue on aina hallituksessa vaalien lopputuloksesta riippumatta.

On turha neuvoa valkovenäläisiä. Siellä on yksi ja sama puolue ollut hallituksessa vasta 12 vuotta.Suomessa 30 vuotta´!

Suomalaiset vaan slaavimenttaliteettinsa vuoksi näkevät paremmin kauaksi kuin lähelle. Ml. politiikan ns. "asiantuntijat", ns. "toimittajat" ja ns. "politologit".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OVAT TAPPIOVAALIT kirjoitti:

"Don" Heinäluoma saa ottaa suuren vaalitappion ensikeväänä takkiinsa ja saa maistaa oppositiota muutamaksi vaalikaudeksi peräkanaa.Sitähän demarit jo sydän kylmänä pelkäävät.Heinäluoman "kepulandia" loanheitto kertoo siitä vahvasti.Heinäluomaa selvästi nyppii ,kun hän ei ole saanut omienkaan kannatusta taakseen ja kaikki nauravat hänellle ja eivätkä kansalaiset pidä häntä uskottavana ministeripostin hoitajana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu