Kuulkaas nyt

pellet

ottakaa ne päät perseistä ja ravistelkaa ja tarkastelkaa todisteita.

Yhdessäkään risteilyohjuksessa tai globaali haukassa ei ole sellaista polttoainekuormaa kuin nähdyissä kuvissa roihahtaa (laskelmat tehty MITissä) vaikka esim. risteilyohjuksetkin hyrrää williams suihkumoottoreiden kuskaamana (maailman varmimmat alallaan, pitää käynnistyä vain kerran muutta sen on silloin tapahduttava).

Joten kyseessä on suuren matkustajakoneen polttoainekuorman aiheuttama palo (liikesuihkutkin olisivat aiheuttaneet vain tussahduksen, siis palo mielesssä).

4

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiilimuuri -lentoaukko -PELLE!

      Siellä oli myös toinen räjähdys, jossa muka lentokoneen nokka oli tehnyt reiän, vaikka nokka hajoisi ja reikä jäisi syntymättä koska seinä oli niin paksu...lavastettu koko juttu.

      Operation Northwoods..

      http://killtown.911review.org/flight77/lawn.html

      • reikä

        onko sitä tutkittu...


    • http://web.umr.edu/~rogersd...
    • naurettava

      viranomaisten nuoleskelija. Onko silmät ja taju jossain cowboy hatussa vai mikä on kun järki ei juokse. Videolla näkyy suihkujuova joka tarkoittaa että siinä ei ole 757. Ei voi olla niin, että moottoreiden aiheuttama suihkuvana näkyisi ja koneesta ei näy jälkeäkään. Sitä paitsi suihkuvanaa ei synny metrin korkeudella ja tuollaisessa lämpötilassa??? Eihän esim. torniin törmänneistä koneista syntynyt mitään suihkuvanoja vaikka ne törmäsivät aikaisemmin ja samalla nopudella???

      Uskomatonta uutisointia "videolla näkyy kuinka 757 törmää Pentagoniin" kun selvästi näkyy että ei näy. Tai "kuvassa on selvästi nähtävissä koneen nokka", mutta sitten konetta ei näy missään. Voi tätä pöhkölän porukkaa, siis mediaa. Totuus on se että valtamedia ei uskalla keskustella asiasta koska se on niin megaluokan juttu.

      Jotenkin tulee mieleen NL:n väitetty elintaso ja tuotantoluvut. Tai nyky Venäjän uskomaton valehtelu, että Balttian maat liittyivät vapaaehtoisesti Neuvostoliittoon. Tätäkään valhetta ei ole julkisesti ammuta alas, vaan selitellään esim. Suomessa, että "periaatteessa Venäjä on oikeassa kun on olemassa dokumentit missä baltit anovat jäsenyyttä. Kaikki tietää, Venäjä myös, että baltit pakotettiin allekirjoittamaan "hakemukset". Mutta silti kuulemme tällaisia idioottimaisia spekulointeja. Jos Vanhaselta kysyttäisiin asiaa, saisimme varmaan kuulla kiertelyä ja kaartelua kun taas yritettäisiin olla niin "diplomaattisia". Mutta jos kysyt tavalliselta ihmiseltä joka tuntee vähääkin historiaa, olis vastaus selvä; baltit pakotettiin kirjoittamaan hakemukset.

      9/11 on sama asia; et tule kuulemaan kriittisiä kysymyksiä maailman johtajita. Eihän johtajat omaa kansaansa voi pettää, eihän ; )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      262
      16772
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5403
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2555
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2026
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1753
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      983
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      947
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      28
      857
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      853
    Aihe