kehtaako ehdottaa?

seikkailija

Kehtaako yhden yön jutuissa ehdotella sauvan tai klitoriskiihottimen käyttöä?Olen jo jonkin aikaa ollut ilman vakikumppania joten joskus tulee kaapattua mukaansa ihan ventovieras mies.En saa orgasmia muutoin kuin apuvälineillä tai jos mies on innostunut nuolemaan ja jaksaakin touhuta aikansa kunnes minä saan (mikä on kyllä aika harvinaista).Mielletäänkö apuvälineet enemmän jo kauemman aikaa toisensa tunteneille vai uskaltaako niiden käyttöä ehdottaa näissä lyhyissä iloitteluissa?

4

2580

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No voit varmaan pohjustaa jo baarissa tai ennen sänkyyn menoa tämän yhden yön jutulle, että voisi ottaa leluja mukaan....

      Tuskin jannut menee puihin.... kun yhden yön juttu haluaa seksiä niin ei se varmaan pelästy.

    • Uskaltaa ikä kaikki

      Tietenkin voisit vähentää ja totutellä vaikka itsetyydytystäkin hennommin keinoin kuin turruttaa alapää aina vempaimella.

    • riippuu seuralaisesta

      Itselleni joskus reilusti alle 20vuotiaana vanhempi mies ehdotteli hakevansa leluja, niin kyllä se oli aika hämmentävää. No nykyään en kyllä enää harrasta yhden yön juttuja, mutta nuorempana huomasin useiden miestenkin, vanhempienkin nolostuvan liian aktiivisista naisista, herkkyydestä he pitävät, mutta ei ehkä yliaktiivisista?

    • mies vaan

      Itse olisin aivan innoissani, jos nainen haluaisi leluja leikkiin mukaan. :) Moni mies haaveilee tälläisestä. kivaa vaihtelua ja erikoista. Tietty voi löytyä sellaisiakin ketkä ei tykkää. En usko että kukaan loukkaantuu, jos kysyt.
      Vinkki: Sano että haluat koska ne on kivoja tms. Älä sano ettet saa orgasmia muuten.
      Jos mies ei halua leluja, ja on lopettamassa nuolemisen liian aikaisin, sano sille että tuntuu niin hyvälle että älä lopeta vielä.
      :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      132
      8416
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      504
      7687
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      223
      5724
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      102
      4840
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4674
    6. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      173
      4556
    7. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      111
      4508
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4385
    9. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      14
      4236
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3850
    Aihe