Epäisänmaalliset typerykset ovat haukkuneet urakalla kuinka Lordi tulee häpäisemään Suomen ja lähetetään karsinnoista maitojunalla kotiin! Toisin kävi, kuten fiksut ja asioista perillä olevat saattoivat arvatakin, maailmanluokan megabändi Lordi räjäytti potin ja sai yleisön hurraamaan seisaaltaan!
Yksinkertaiset ihmiset ovat yhdistäneet Lordin "halloween" -tyyliset esiintymisasut saatananpalvontaan, samalla leimaten koko bändinkin pahan palvojiksi. Nämä ulkokultaiset farisealaiset, kaikenmaailman hinttimannit eivät muista Raamatun opetusta susista lammasten vaatteissa, vastahan esim. USA:n hallinnosta kärysi niin kiltin ja kunnollisen näköinen mies pedofiliasta. Ei ole kamelia karvoihin katsominen :) Lordi ei ole missään vaiheessa sanonut olevansa saatananpalvoja, eikä antanut siihen muutenkaan mitään aihetta, onhan heidän yhden biisinkin nimi "Devil is a Loser".
Tosin foorumilla on paljastunut jo muutenkin, että kiivaimmat Lordin vastustajat ja tuomitsijat ovat osoittautuneet esim. valehtelijoiksi, muiden herjaajiksi ja uhkailijoiksi, kidutusten ja sotarikollisten puolustelijoiksi, mitkä eivät liene kristityn tunnusmerkkejä.
Lordi kunniaksi Suomelle
12
591
Vastaukset
- Burt
"Devil is a Loser"
Se piru häviää hänelle, vielä suuremmalle pirulle. - tuo menee
että olettepa ovelia, te saatananpalvojat.
- uskova.
No ei Pirun asussa Lordi kyllä uskoakaan julista.
Ja sanoissa on myös että liity meihin...joten minkä kuvan tämä nuorillekin antaa, mieti sitä. Showtahan tämä vain...niin niin. - sdgsdgsg
Oli vähän hienommat siivet Lordilla mitä sillä homo Sillanpäällä :D :D :D
- hassu
katsotaan miten paljon on vastustajia lordin voiton jälkeen.
kuten aiemmin olen maininnut, niin vastustus on vanhoillisten hommaa ja he eivät edes vaivaudu ottamaan selvää taustoista, vaan julistavat suoraapäätä tuomionsa.
nyt vaan peukut pystyyn, jospa saataisiin vaikka tuplapotti kotiin.
lätkän maailmanmestaruus ja euroviisuvoitto.
silloin on torilla kyllä sellaiset bailut ettei ennen ole nähty. Lordi on tuonut Suomeen jo niin paljon julkisuutta että se on aivan helvetin hieno asia.
Sanoin jo Suomen karsinnan jälkeen että Suomi on varma finalisti sillä kuten Lordi sanoo hevillä ei voi hävitä!
Nyt ollaan finaalissa ja uskon että siinä Suomi ja Lordi tulee olemaan kuuden parhaan joukossa. Huomasitteko muuten että maailman suurin metallilehti "Metal Hammer" kehoittaa kaikkia lukijoitaan antamaan äänensä Lordille?
Ääni Lordille on ääni metallimusiikille, kirjoittaa Metal Hammer.- ovat tuoneet
sinulle julkisuutta, vai kuinka...
ovat tuoneet kirjoitti:
sinulle julkisuutta, vai kuinka...
Mike se vain heti aamusta puhelee lampaista, hohhoijaa..pervo mikä pervo.
- Huvittunut-1
Otitpa tällä kertaa erikoisen nikin, iranmikes!
Tunnetko kuitenkin jotain viehtymystä kristinuskoon, kun niin mielellään puhut siitä jatkuvasti?
Sitä en ymmärrä, miksi otit naisen nikin, mutta kai sekin joltain psykiatrilta selviäisi..
Jos Lordin tähänastinen menestys sai mielesi nousemaan jumalallisiin korkeuksiin, on se bändi tehnyt ainakin yhden hyvän työn esityksellään.
Ethän vain romahda sieltä korkeuksista lujaa takaisin maan pinnalle? :))- murhaajia?
On sinullakin outo elämänkatsomus, kun puolustat kiivaasti pedofiileja, sotarikollisia jne, mutta jaksat itkeä jostain menestyvästä bändistä.
- Hitman
"Epäisänmaalliset typerykset"
Näyttää muiden herjaamiselta, mikä ei liene kristityn tunnusmerkki.
Toisekseen huonon laulu- ja pelle-esityksen arviointi huonoksi ei ole epäisänmaallista, vaan se on oikeutettua oman mielipiteen ilmausta.- näin on...
Laulu- ja musiikkiesityksen hyvyyttä ei oikeastaan voi arvioida teknisin menetelmin, vaan tuomarina on suuri yleisö. Jos musiikki saa aikaan yleisössä heidän haluamiin fiiliksiä, musiikki on hyvää. Kyllä kristitty voi todeta oman kansan edustajien pilkkaajia epäisänmaallisiksi typeryksiksi vallan mainiosti. Nyt ovat Lordin morkkaajat jo saaneet nenilleen, kun bändi on huippusuosittu kisoissa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883