Mitä olette Martti Purasta mieltä, hän harjoitti ympäri lappia eräänlaista suurun hulluutta ja teki ihmisille mitä tahansa. Samaa peliään hän piti jo Ministeri vuosina. Täysi defloni koko mies. Raiskauksista hän myös epäiltiin mutta miksei tuomittu oli sitten eri asia, samoin taisi kunnan verorahoja mennä herran matkoihin. Mutta kertokaa mielipiteenne tästä Purasta. Koska on väärin että hän pääsi Hattulan kunnanjohtajaksi mutta siitä ei tiedä mitä hänelle siellä vastaan tulee.
Mitä olette mieltä Ex ministeri Puran edes ottamuksista !!!
3
204
Vastaukset
- sinussa
Otin tuon viestisi printtinä talteen, koska ylläpito sen luonnnollisesti poistaa pian. Joka tapauksessa viestisi julkaiseminen johtaa rikosilmoitukseen. Missä on palstan ylläpito ja seriffi?
- pelkokirjoittaja
apuun ja valaisi asian. Voit joutua vastaamaan nämä kirjoituksesi oikeudessa. Usko pois.
Esko Aho, joka vei Suomen syvään lamaan, otti jostain syystä hallituksensa maatalousministeriksi tämän Puran. Pura ei oikein onnistunut hommassa ja hänelle junailtiin homma Lappiin. Eipä onnistunut Pura Lapissakaan.
KEPUlaiset ovat poliittisten virkanimitysten mestareita. Lipposen-Niinistön hallitusten aikaan katsottiin henkilön pätevyyttä virkanimityksiä tehtäessä. KEPUn paluu hallitukseen palautti myös poliittiset virkanimitykset. Räikeimpiä ovat olleet Esko Ahon nimitys Sitraan, jossa Aho onkin jo saanut paljon tuhoa aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455473Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2975294Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä714566Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692455Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt481900Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu311848Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261800Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161772Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi811735- 1051526