Suomea edustetaan saatanan...

kansana!!! ???

Jo on Siniristilipun kansa ja maa, maailman laajuisesti kunnolla HÄVÄISTY. Miten Suomi, joka tunnustaa julkisesti kristinuskoa Siniristi lippu ja vuosiluku tunnuksin. Myös valtavan monin muin merkein, tavoin, nimin ja tunnuksin, ja vielä jonkin verran kasvatuksin, opetuksin, käytöksinkin. Mikä on saanut Suomenkin, Kristusta Jeesusta monin tavoin tunnustavan kansan vaipumaan näin alas?! Suureen turmioon ja kirousten päälleen vetämisiin. Vielä todella häpeällisesti ja avoimesti maailman laajuisesti julkisestikin! Ilmeisesti suuren valtaenemmistön hyväksyvästi, ei kai muuten olisi mahdollista!

Se on nyt sitä että: ”Mitä kylvää sitä niittää”. Jotka saatanallisuutta, kaikkea mahdollista hyvän ja oikean vastaisuutta kylvää, siitä siis myös kirousta ja turmelusta niittää, (Jumalan sanan mukaan) saa siitä runsaan pahuuden satonsa! Ja mitä laajemmin ja julkisemmin (näkyvimmin) sitä suurempana, pahan ja väärän, raskaiden seuraamusten satona. Kyllä on Suomen, kristillisyyttä tunnustava kansa kylvänyt runsaasti saatanallisuutta, ja ansainnut valtavan suuren kärsimysten ja menetysten sadon!

Jos Suomen kansa ei nyt kiireesti ala yrittää, saada peruutettua nämä hirveät tilauksensa, ihan julkisesti katumalla TUNNUSTAMALLA julkisia, saatanallisuuden hirveitä syntejänsä! Ja yksityisiä yksityisesti katuen Jumalalle tunnustaen! Ja koko sydämestään parannusta tekemään lupautuen. Pyhälle Jumalalle, itsensä ja kaiken muunkin olemassa olevan luojalle ja omistajalle (tekijälleen ja perimmäiselle omistajalleen). Näin Hänelle tottelevaisuuteen ja uskollisuuteen uskottavasti lupautuen. Voi vielä saada armon kohdalleen!

Ne jotka ei kadu, eikä syntejään tunnusta, saavat ylleen sen minkä ovat tilanneet ja ANSAINEET, pahoilla sanoillaan, teoillaan kirjoituksillaan, kuvauksillaan, esityksillään, valinnoillaan, ym. pahuuden ja vääryyden puolesta / kärsimyksiksi, tuhoksi ja turmelukseksi tuotoksillaan.
Joiksi lukeutuu kaikki terveen paperit omaavat, jotka eivät siis käänny pahuuden ja vääryyden (saatanallisuuden) tieltään. Kaiken oikean ja hyvän puolelle ja tielle: Sille hyväksi, ja kaikille parhaaksi. Sanoin ja teoin, valinnoin, tuottamisin, rehellisesti ja vilpittömästi. Pyhän Jumalan hyvän tahdon mukaisesti kaikille hyväksi palvelemisin, harrastuksin ja käytöksin.

Näin oikein, eli oikealla tavalla ahkerointiin ja uhrauksiin! Kaikesta pahaan ja väärään osallisuudestakin, irtisanoutumaan. Jota kaikkeen tähän pahaan ja väärään menoon, hiljaa vain mukautuminenkin jo on. = hyväksymistä!

Koko ihmiskunnalle, kaikille kansakunnille on ilmoitettu, tehty selväksi ja tiettäväksi mikä on oikein ja mikä väärin, eli mikä rakkaudetonta, = Jumalattomuutta, ihmisiä ja koko luomakuntaa kohtaan. Ja mikä on rakkauteen ja totuuteen, eli Pyhään, = Jumalallisuuteen perustuvaa!
Sen, ei mitään pahaa eikä väärää kenellekään eikä millekään Jumalan sanan ja Pyhän hengen, (kaiken oikean ja hyvän) LAIN mukaisuus. Joka vasta, on LAIN mukaisuutta! Kaiken muun ollessa lainvastaisuutta! Eli rikollisuutta laillisuutta, = kaikkea oikeaa ja hyvää, eli OIKEUDENMUKAISTA vastaan!

Maailmassa ei ole kovin monta sellaista kansakuntaa ja maata, jossa on tunnuksensa RISTIlippu, = uusi liitto Jumalan ja ihmisten kesken, Kristuksessa Jeesuksessa tunnus. Ja siitä alkava uusi vuosien laskenta, nyt luku 2006 jälk. Kristuksen Jeesuksen syntymän. Ja Suomi on ainoa maa, jossa värit ovat samat ja samoin päin, kuin Israelin, (Jumalan kansan), vanhanliiton lipun tunnus, vielä tänäkin päivänä on.

Mikään muu kansa ei voi edes häväistä niin pahasti Kristuksen tunnusta, kuin
Suomen kansa! Joka on saanut Jumalan armosta itsenäisyytensä, joka on näin kansana vannonut uskollisuuttaan Kristukselle Jeesukselle, Jumalan ainoasyntyiselle pojalleen ja edustajalleen. Kaikkien ihmisten syntien armosta sovittajalle. Niiden, ketkä vain hyväksyy Hänet vapahtajakseen ja Herrakseen, kadotukselta lunastajakseen. Ikuisen elämän Jumalan valtakunnassa saadakseen.

Eli uskon kautta Häneen kuuliaiselle ja hänelle uskolliselle, Hänen nimeen kasteen ottajalle mahdollisuudeksi. Näin vakavasti, Hänen, Jeesuksen nimessä muistuttaen siitä, mistä ollaan kansakuntana pois poikettu! Ja kuinka on kansallinen Ristilippumme häväisty! Näin Jumalan armo hyljätty, tehty tyhjäksi, = Jeesus Kristus näin ristiinnaulittu (HYLJÄTTY). Monin tavoin julkisesti pilkaten ja häväisten, Häntä vastaan taisteltu, Häntä laimin LYÖTY, monin sanoin ja teoin ym. tavoin ruoskittu! Jopa vaadittu hyljättäväksi ja paholaisen vapauttamisen puolesta ääntä pidetty, SEN puolesta, kaikin tavoin, juuri kenenkään paheksumatta toimittu! Murheellisin terv. palvelijansa.

6

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Konsuli

      Hirviömöykässäkin en enemmän järkeä kuin kirjoituksessasi.

    • ole häväisty

      Mutta samallaista fanaattista vouhotusta niin kuin sinukin vastakirjoituksessasi. Kyllä tuossa euroviisuesityksessä, jossa selvästi pahaa halutaan salakavalasti tuoda esiin. Tämä esitys ei ole minkään arvoinen. Se saa ainakin minun ajattelemaan pahan esiintuloa. He jotka tästä niin kovati pitävät, heillä ei ole tietoa sen esityksen pirullisuudesta. Jos esityksen lopussa olisi tämä pirun näköinen hahmo heittänyt naamionsa pois ja muuttunut vaikka "hyväksi haltiaksi", silloin olisi voinut esitys olla hyväksyttävämpi.

    • "uskovainen"

      Jumalan sanan mukaisesti elävä ihminen katselet syntisiä euroviisuja? Taidat katsella netistäkin salaa Jumalalta kaikkea pahaa.

    • ateisti

      Tämän uskonhullun logiikan mukaan kyllä. Tämän kaverin kirjoitukset kertovat omalla karulla tavallaan, kuinka sekopäitä uskovaiset ovat!

      ONNITTELUT LORDILLE!
      KOKO EUROOPPA TUKI TEITÄ!

    • Henkivaltoja nämä

      11. Vääryyden tekijä tehköön edelleen vääryyttä, ja joka on saastainen, saastukoon edelleen, ja joka on vanhurskas, tehköön edelleen vanhurskautta, ja joka on pyhä, pyhittyköön edelleen.
      12. Katso, minä tulen pian, ja minun palkkani on minun kanssani, antaakseni kullekin hänen tekojensa mukaan.

    • mörköunet

      Esko on kattonu Euroviisuja ja nähnyt pahaa unta. Siitä tuo pitkä purkaus johtuu.

      Ei huolta, kansalaiset! Lordi elää ja on hyvin voimissaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18184
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      56
      5072
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4717
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      27
      4620
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4440
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      67
      4332
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      3903
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3565
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      40
      2844
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2559
    Aihe