Itä-kangasala on julmaa seutua! Tää on itäpuoli ja mun tarinat on totta!
itä-kangasala
6
1840
Vastaukset
- Nimetön
nyt jumalauta pellet hiljaa!!!
- TanieliNypliini
Itäpuoli pitäjää on kappale kauneinta Suomea. Sillanpääläinen maisema, jossa uutterat viljelijät tuottavat puhdasta ravintoa iloksemme. Enkä tarkota Jari Sillanpäätä.
Mitä ny pikkusen harjua on rouhastu tien tekoon ja elementin valuun. - ghetto-neekeri
Itä-kangasalla joo ajettiin gangstojen kaa mopoilla joo! Tuli poliisit ja pysäytti joo! vittu ku ne kokoaja vaaa vainoaa joo!
- Tarkeelalainen
Ei syyttä. Elä siveästi ja lakien mukaan niin poliisi on ystäväsi ja suojelijasi.
Äläkä vaihata välityksiä tai viilaa kantta kireemmäksi. - KyläKyylä
Häh, jaa koska täällä on muka poliisi nähty?! Saisivat tullakin vainoamaan näitä sahalahden liikenteen pässinpäitä kun ei jumaliste järkee päässä tunnu olevan ollenkaan eräillä...!!
- erä-markku
KyläKyylä kirjoitti:
Häh, jaa koska täällä on muka poliisi nähty?! Saisivat tullakin vainoamaan näitä sahalahden liikenteen pässinpäitä kun ei jumaliste järkee päässä tunnu olevan ollenkaan eräillä...!!
Sahalahti on viimeinen rajaseutu, kun amerikka menetti omansa. Täälä vallitsee korpilaki, eikä poliisien kannata tulle kyläläisten asioita sotkemaan. Lähden metsästämään nyt oravannahkoja hölli-vuoresta. Vaihdan ne sitten turkiskauppiaiden kanssa aseisiin ja viskiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26216685Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235370- 1152545
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152010Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361742Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111975- 59941
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28849Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43843