Eli kuinka hyvä saatavuus tällä hollannin kruunulla on suomessa? Tuntuu että mistään marketista tätä tuotetta ei löydy. onko tätä tarjolla vain baareissa ja alkossa?
Heinekenin saatavuus suomessa
9
1909
Vastaukset
- Heineken Pis
Olen kuullut puhuttavan "Heinäkenkä"-nimisestä oluesta.
Minulle on edelleen epäselvää, tarkoittavatko puhujat tuolla nimellä Heinekenia (äänteellinen samankaltaisuus) vai Lapin Kultaa (maantieteellis-kulttuurillinen yhteys Lapissa aikoinaan käytettyjen, heinillä lämpöeristettyjen talvijalkineiden kautta).
Niin tai näin, sekä Lapin Kultaa että Heinekenia vaivaa mielestäni aivan sama vika: valmistuksessa on muistettu käyttää lähinnä vain vettä, maltaan ja humalan määrän jäädessä perin vajavaiseksi!- Beerdrinker
Näin on!! samaa hiilihapotettua vettä kuten Budweiser!!! Koffin reppahousut yrittää kampanjoida budia Cittareissa 2 ploa 3 Egee....
- dsfa
Beerdrinker kirjoitti:
Näin on!! samaa hiilihapotettua vettä kuten Budweiser!!! Koffin reppahousut yrittää kampanjoida budia Cittareissa 2 ploa 3 Egee....
PASKA! On se nyt perkele kumma, kum jotain yrittää kysyä, niin vastaukseksi saa kahden läskin paskan suomalais rekkakuskin arvostelut.
- saatavuus
Vähän jokaisessa kaupassa.Jos haluat maistaa kunnon hollantilaista olutta,niin suosittelisin kyllä Grolschia.Tuo Heineken maistuu samanlaiselle poronkuselle kuin meidän omatkin bukkioluemme.
- Bulkkioluiden kuningas
Heineken on ehkä huonointa brändiolutta jenkkien Budweiserin ohella. Huono, erittäin huono.
Maailmassa on varmaan tuhansia Heinekeniä parempia lagereita. - atco
hyvät ihmiset jos olette jouneet poron kuset niin puhukaa sit miltä suomi olut maistuu
- Nimetön
Täällä päin (Nokia) Heinekeniä saa parhaiten S-marketista (tuntuu olevan muutenkin hyvä olutvalikoima)löytyy tölkkinä ja pullona.
- Örkki
siis mitä ihmettä?? Ostatko Nokialta marketista bulkkipaskaa, kun siinä teillä on loistava panimo joka tekee oikeaa olutta!!!!
- Nimetön
Örkki kirjoitti:
siis mitä ihmettä?? Ostatko Nokialta marketista bulkkipaskaa, kun siinä teillä on loistava panimo joka tekee oikeaa olutta!!!!
Kyllä tätä nykyä tulee juotua ja myöskin ostettua ostettua Nokian panimosta mm. Laivuria, joka on erittäin hyvän makuista...myöskin muut panimon oluet on tullut testattua ja hyviä ovat nekin. Ovat muuten tehtaanmyymälässä hieman edullisempia kuin kaupassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla572804Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "362409SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past921943Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851295Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,301139Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o155841Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m80764Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52696Ymmärrätkö jo nyt, että
Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt44672- 43655