palvomaan aitosuomalaista uutta Jumalaa.
Nero on se joka keksi Lordin.
Käsittämättömän nerokas Lordi
16
508
Vastaukset
- ja livenä
aivan mahtava.
- Hakunila.
Lordi - Stratovarius - Amorphis - Tarot - Charon - Viikate - Altaria - The 69 eyes - Tiktak - Lovex - Uniklubi - Poets of the fall - Flinch - End of you.
www.myotatuulirock.fi
- ja soitten huurua
sekä kuusien kahinaa, graniitin raskasta ääntelyä, peruskallion varmuutta. Järvien viileyttä, hirven kiimaa, joutsenen viattomuutta, kielon alakuloista suloa, lumpeen puhkeamista kukkaan, lammen silmän tummuutta, rahkasammaleen rötyistä muotokieltä, laulurastaan surullista sointia.
Kaikkea tätä on Lordissa- ihan kuten Sibeliuksessakin.
Arvostan korkealle.
Suomi on sittenkin vielä olemassa.
hallelujah. - Utelias
Olen kuullut,että kuudennen lasillisen jälkeen variksen laulukin alkaa muistuttaa satakielen liverrystä.
Sinulle kävi jotain vastaavaa Lordin örinän kanssa.- monesko se siellä?
Oli se lasillinen?
- kuunellut koskaan
kappaletta koskaan loppuun ? Perehtymällä siihen siihen sanomaan, huomaat että se on (kaukana saatanan palvonnastra) se on suht , enpä sano mielipidettäni. Ettei minua tuomittaisi uskovaiseksi.
- SOIMAAN
Ja luukuttele itseksesi vain vanhoja euroviisu jorinoita esim. pylly vasten pyllyä pum pum.
Siinä sitä vasta häpeällinen kappale euroviisuissa,mutta onneksi lauloivat Suomen kielellä jotta kukaan ei ymmärtänyt mitä siinä hoilattiin. - ei taitaisi
SOIMAAN kirjoitti:
Ja luukuttele itseksesi vain vanhoja euroviisu jorinoita esim. pylly vasten pyllyä pum pum.
Siinä sitä vasta häpeällinen kappale euroviisuissa,mutta onneksi lauloivat Suomen kielellä jotta kukaan ei ymmärtänyt mitä siinä hoilattiin.ainakaan tykätä kaikki. Pääsisköhän koneeseenkaa enää.
- there it lll be something s...
SOIMAAN kirjoitti:
Ja luukuttele itseksesi vain vanhoja euroviisu jorinoita esim. pylly vasten pyllyä pum pum.
Siinä sitä vasta häpeällinen kappale euroviisuissa,mutta onneksi lauloivat Suomen kielellä jotta kukaan ei ymmärtänyt mitä siinä hoilattiin.noin vapaasti.
- mieltä.
there it lll be something s... kirjoitti:
noin vapaasti.
Opel on paska saksalainen kulkuneuvo. Hitto kun sais jostain Eliten.
- on...
...nerokas.
Ahdasmielisyys ja asenteellisuus paljastuu näinä päivinä monista ihmisistä - ja ehkä yllättäenkin.- ei Lord.
Meni syteen tai saveen, kaikki irti tästä hetkestä ja lehdet laulaa. Sen tietää myös bändi.
- vaan Lordi
ei Lord. kirjoitti:
Meni syteen tai saveen, kaikki irti tästä hetkestä ja lehdet laulaa. Sen tietää myös bändi.
pelkästään käy itse paskalla.
Ymmärrätkö? Ei ole sellaisia voimia joita ei aivot liikuttaisi. - tutkaa
vaan Lordi kirjoitti:
pelkästään käy itse paskalla.
Ymmärrätkö? Ei ole sellaisia voimia joita ei aivot liikuttaisi.pitävä poliisi käy paskalla, vaikka sulle sakkolapun kirjoittaa.
Räikkösenkin menoa valvotaan vaikka ei onneksi laulla vielä.
Tosin meillä on myös Matti Nykäsiä jotka unohtaa, käytös säännöt rahaa tehdessä.
En viitsi antaa esimerkkejä. - se lappu
tutkaa kirjoitti:
pitävä poliisi käy paskalla, vaikka sulle sakkolapun kirjoittaa.
Räikkösenkin menoa valvotaan vaikka ei onneksi laulla vielä.
Tosin meillä on myös Matti Nykäsiä jotka unohtaa, käytös säännöt rahaa tehdessä.
En viitsi antaa esimerkkejä.ei tule ilman poliisia eli ihmistä. Se olisikin se pääasiani. Tarvitaan siis markkinoihin ihmisiä ja silloin on valta ihmisillä.
- eivät
tutkaa kirjoitti:
pitävä poliisi käy paskalla, vaikka sulle sakkolapun kirjoittaa.
Räikkösenkin menoa valvotaan vaikka ei onneksi laulla vielä.
Tosin meillä on myös Matti Nykäsiä jotka unohtaa, käytös säännöt rahaa tehdessä.
En viitsi antaa esimerkkejä.liikuta kovin isoja asioita? Vitsi vitsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "944233Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293213No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351358
- 10949
- 136936
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124786- 11770