TÖHERRYS
EI MUOTOKUVA
9538
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Entäpäs huomasitteko, minkälainen töherrys esiteltiin Presidenttimme muotokuvana laitettavaksi uuteen postimerkkiin???
Herrajumala, kyllä minä ainakin Halosena kieltäisin mokoman töherryksen käyttämisen hänen kuvanaan. Sitten mokomat töherrysten rustaajat kehtaavat vielä kutsua itseänsä suuriksi taiteilijoiksi.
pitäisköhän soittaa Haloselle, et sais uuden kuvan ja paljon halvemmalla!
Vois kaikki lapset (7kpl) tehä oman versionsa ja päänaisemme saisi valita mieleisensä, joka viikonpäivälle omansa..
Muotokuvahan on mielestäni ihan linjassa rouva valiokuntaneuvoksen tyylin kanssa. Jos kerran presidentti-instituution arvo on tarkoitus ajaa alas niin tällä "muotokuvalla" se putoaa mukavasti monta pykälää.
Minusta presidentin muotokuva on hyvä. Se on niin erilainen kuin mihin on totuttu,siksi se hämmentää ja hämmästyttää. Tarja Halonen on erilainen presidentti, myös muotokuva hänestä olkoon näin dramaattinen.Lämmin, iloinen, omalla tavallaan puhutteleva maalaus.
Tarja Halosesta
presidentin muotokuva ei koske vain presidenttiä itseään vaan koko kansaa.Siksi muotokuvan on oltava sellainen,ettei kansan tarvitse hävetä sen esilläpitoa julkisissa tiloissa.
Omalla seinällään Halonen saa tottakai pitää vaikka minkälaisia naivistisen tyylin töherryksiä itsestään.
NAIVISMI EI OLE MITENKÄÄN SOPIVA TYYLILAJI PRESIDENTIN VIRALLISEN MUOTOKUVAAN.HALONEN ON NYT
MENNYT LIIAN PITKÄLLE JA OTTANUT VAPAUKSIA JOITA
KANSA EI OLE HÄNELLE ANTANUT.
TAULU ON PANTAVA PIILOON JA MAALATTAVA UUSI OIKEANTYYLINEN MUOTOKUVA PRESIDENTTI HALOSESTA,
JONKA KEHTAA PISTÄÄ EDELTÄJIEN KUVIEN RINNALLE.
!
Eihän tuollaisesta mallista saa parempaa kuvaa edes kierosilmäinen juutalainen!
selvästi mallinsa näköinen. upeaa taidetta!