Kaurismäki pois Cannesista?

Karpela asialla

Cannesin elokuvafestivaaleilla kilpailusarjassa on elokuva, jossa näytettään oikeita yhdyntöjä. Uusi laki kieltäisi tällaisten elokuvien teon Suomessa.

Pitäisikö kulttuuriministeri Karpelan vaatia Suomea boikotoimaan Cannesin filmifestivaalia ja komentaa Aki Kaurismäki vetämään elokuvansa pois filmifestivaalilta?
Samaan tapaan kuin Ruotsi on uhannut boikotoida Saksassa pelattavia jalkapallokisoja. Suomikin voisi hankkia samanlaista mainetta kuin Ruotsi ihmiskaupan vastustamisessa.

4

170

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kepun kimppapatjaa jyystänyt

      Mikä vitun uusi laki? Emmehän me sentään USA:ssa tai Neuvostoliitossa asu. Toki täällä tehdään pornoleffojakin nyt ja jatkossakin, pillupoliiseista viis.

      • ja haluaa

        väen vängällä Kaurismäen seuraavaksi luottonäyttelijäksi, ni hommaa sitten ittellensä stuntin alastonkohtauksiin, vai mitä. Jos siis löytyy parempia kroppia... :D


    • jou

      nauriskäki on juoppo idiootti .joka on tehny koko ikänsä täyttä paskaa.

    • joopa joo

      Syväkurkku voitti Cannesin festarit jo 70-luvulla ja siinä nähtiin muutakin lihanpiilotusta kuin pelkkää yhdyntää. Kolkytäsenttistä moloa juurta myöten suukkiin ja niin pois päin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      262
      16772
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5403
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2555
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2026
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1753
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      983
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      947
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      28
      857
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      853
    Aihe