Kyllä voidaan. Kun provoiksi aiottuihin viesteihin ei vastata, niiden kirjoittajakin
muuttaa viestinsä sisältöä.
Presidentti Koiviston ohje kuuluikin; ei pidä provosoitua kun provosoidaan.
muuttaa viestinsä sisältöä.
Presidentti Koiviston ohje kuuluikin; ei pidä provosoitua kun provosoidaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Koiviston kuuluisa provosoitumattomuusohje on ylimielinen ja kansanvaltaa halventava, diktatoorinen suorastaan. Kuka vaan voi sanoa tiukan paikan tullen asialliseen kysymykseen että, aha provosointi, arvokkuuteni estää minua vastaamasta. Myös, jos roistot voisivat kuulustelussa sanoa rikostutkijalle, "koen kysymyksenne provosoimisena, en alennu vastaamaan". Koiviston ohje on todella syvältä kansalaisnäkökulmasta, mutta käyttökelpoinen hiukka yksinkertaisille, joilta ei vastausta löydy osaamattomuus- tai epärehellisyyssyistä.
Ovatko tasa-arvoisia edes Pjogjangin tuomioistuimessa?
ei ainakaa provosoi,eikä manukaan ainakaa sillon ku oli pressa,sitte ku lopetti ne hommat ,alko tuleen ohjetta vähä joka suuntaan.
Tyypillinen Demarin mielipide, turvat tukkoon jos et ole meidän kanssa samaa mieltä.
Kaikenlainen kriitti on pahasta, se ei sovi meidän neuvostokulttuuriin!
Koivistolla ei ollutkaan mitään sanottavaa, kun Viron kamppaili itsenäisyytensä puolesta.
Koivistolla oli sanottavaa,kun silloinen Supon päällikkö Tiitinen kysäisi, mitä Stasi-listalle tehdään? Pannaan se kassakappiin, sanos Manu.